کد خبر: ۳۴۴۹۴
تاریخ انتشار:۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
نتیجه حضور وزیر نیرو در استان؛
تقلیل سهم مردم از آب به شش ساعت در 48 ساعت
بیداران: استان بوشهر با دارا بودن 600 کیلومتر مرز آبی یکی از طولانی ترین مرزهای آبی را داراست.
بیداران: استان بوشهر با دارا بودن 600 کیلومتر مرز آبی یکی از طولانی ترین مرزهای آبی را داراست. این همجواری با دریا برای بوشهر مزیتی است تا در زمانی که سفره های آب زیر زمینی رو به کاهش است همچون کشورهای عرب حاشیه خلیج از این نعمت استفاده کرده و مشکل آب مرتفع شود. 

وعده احداث آب شیرین کن برای تبلیغاتی چند روزه و در انتظار نگه داشتن مردم نجیب استان به ذهن مسئولان سابق خطور کرد و چهار سال تمام آنان را در انتظار نگه داشت تا اکنون سهم مردم از آب به شش ساعت در 48 ساعت تقلیل یابد. 

پروژه ای که در سال های اول شکل گیری دولت تدبیر وعده اتمام آن را پایان سال 95 و بعدها 96 ذکر کردند و می رود تا کماکان مانورهای تو خالی این وعده، سرگرم کننده ی مردم صبور استان باشد. 

انتشار گسترده خبر حضور وزیر نیرو به دعوت یکی از نمایندگان بهانه ای شد تا با نزول اجلال این وزیر، مردم به مسئولین استان بوشهر در پیگیری این این پروژه امیدوار تر شوند. اما زهی خیال باطل!

ثناگویی و اظهار فضل بیش از اندازه مسئولینِ امروز باعث شد که نه تنها وزیر چیزی به استان اختصاص ندهد بلکه موجب شد تا آن وزیر خنک بودن سالن جلسات در این گرمای طاقت فرسا را بهانه ای قرار داده و مصرف انرژی را در استان تفتیده بوشهر غیر قابل قبول و قابل تجدید نظر بداند. 

ظاهرا قرار داشتن تنها نیروگاه اتمی کشور با رسالت تولید برق در این استان، فازهای سرشار از درآمد پارس جنوبی و به طور کل لقب گیری استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور بیشتر به ضرر بوده تا نفع! چرا که اظهار نظر جسورانه چنین وزرایی موید آن است که اگر این منابع نبودند الطافشان را ازدیاد می بخشیدند. 

بر این باوریم که به جز توضیح یک نماینده، لبخند مسئولان حاضر برای خوش باشی این مقام ارشد حرف وزیر را صحت بیشتر بخشیده و وی را مصمم تر کرد تا گمانه زنی نسبت به تقلیل منابع انرژی توسط او فزونی گیرد. 

جا دارد به سردمداران استان و دولت بگوییم بهبود وضعیت آب و آب شیرین کن پیشکش! هوا را از ما نگیرید.