کد خبر: ۳۴۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
بیداران:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه صنایع مرتبط با خرما در سطح استان، گفت: زمینه صادرات محصول خرمای استان بوشهر فراهم شود.
Image result for ‫مجید خورشیدی‬‎

به گزارش بیداران، مجید خورشیدی در نشست شورای اداری شهرستان دشتستان اظهار داشت: امسال به نام سال حمایت از تولیدات داخلی نامگذاری شده است و باید به صورت جدی به این موضوع بپردازیم.

وی به تولیدات کشاورزی در شهرستان دشتستان اشاره کرد و ادامه داد: خرما محصول استراتژیک دشتستان است و باید به سمت حمایت ویژه از این محصول برویم. باید در زمینه صادرات خرما تلاش کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه باید سهم کشور در زمینه صادرات خرما را محقق سازیم، تصریح کرد: باید بازار جهانی را کسب کنیم و خرما را به جهان عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه کار چندانی برای فرآوری و تولید محصولات خرما در کشور انجام نشده است، تاکید کرد: باید ارزش افزوده بیشتری برای خرما ایجاد کنیم و محصولات فرآوری شده را تولید کنیم و البته در دیگر محصولات کشاورزی نیز زمینه صادرات فراهم شود.

خورشیدی با اشاره به همدلی و همراهی همه اهالی شهرستان دشتستان برای اجرای جشن نورزگاه در این شهرستان، افزود: اگر مصوبه‌ای در شورای تامین داشتیم باید برای اجرای آن تلاش کنیم و از همه مسئولان برای این کار منسجم تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: باید نسبت به شناسایی و پیگرد افرادی که اموال عمومی را تخریب کردند و به نظم و امنیت شهر کلمه آسیب وارد کردند اقدام شود. از اهانت به ساحت امام و رهبری در این مراسم هم ابراز تاسف می‌کنیم و امیدواریم چنین اقداماتی را دیگر شاهد نباشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به انتصاب و معارفه مدیران جدید شهرستان دشتستان، افزود: سه نفر امروز معارفه می‌شوند که باید از خدمات این افراد در مسئولیت‌های گذشته تقدیر کنیم و برای آنها در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت داریم.

وی علت تغییرات را تقویت معاونت‌ها در فرمانداری‌ها عنوان کرد و ادامه داد: برخی از فرمانداری‌ها که با دو معاونت اداره می‌شدند ارتقا می‌یابند و دو فرمانداری در استان بوشهر ارتقا می‌یابد.

خورشیدی افزود: معاونت عمرانی و برنامه‌ریزی در فرمانداری شهرستان دشتستان، بوشهر و گناوه تفکیک شده است و امیدواریم شاهد خدمات‌دهی بهتر و مناسب‌تری باشیم.

خورشیدی از بکارگیری بانوان در مناصب مدیریتی به عنوان یکی دیگر از اقدامات نام برد و بیان کرد: امروز اولین بخشدار بانو را در شهرستان دشتستان معارفه می‌کنیم و امیدواریم شاهد افزایش سهم بانوان در پست‌های مدیریتی باشیم.

وی تاکید کرد: همه مدیران باید نسبت به انتصاب حداقل یک معاون بانو در دستگاه خود اقدام کنند و امیدواریم با شناسایی بانوان توانمند شاهد استفاده از ظرفیت‌های بانوان باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به عقد قرارداد ساخت راه‌آهن در استان بوشهر، اضافه کرد: این پروژه نقش مهمی در توسعه و آبادانی استان بوشهر خواهد داشت.

وی بیان کرد: همت استاندار بوشهر این است که پروژه‌های نیمه تمام را به سرانجام برسانیم چراکه تکمیل این پروژه‌ها در رونق اقتصادی و توسعه استان تاثیرگذار خواهد بود.

خورشیدی افزود: کشور دست‌خوش تهدیدات روزافزونی از سوی دشمنان نظام است و حریفان سیاسی خارجی ما و رقبای کشور تلاش زیادی برای تهدید کشور دارند و هم‌پیمانی بعضی کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی بیانگر شرایط خاص در منطقه است.

وی با بیان اینکه جغرافیای سیاسی منطقه در حال تغییر است گفت: همدلی و وفاق بیشتر در داخل را بیش از پیش نیاز داریم و سعی کنیم در همه طول سال بتوانیم با همدلی و وفاق حرکت کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

ناوگان فرسوده تاکسیرانی بوشهر نوسازی می‌شود

۹۲۵ میلیارد ریال برای پروژه‌های عمران شهری بوشهر پیش‌بینی شده است

ارجاع ۱۰۰۰ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی استان بوشهر

دستگیری عاملان قتل در عالی‌شهر

۳۰ هکتار از اراضی دولتی استان بوشهر رفع تصرف شد

فعالیت ۲۱ تعاونی در دهیاری‌های استان بوشهر

تشکیل کمپین اصلاح الگوی مصرف آب در استان بوشهر

نیروگاه اتمی بوشهر در تولید برق رکورد زد

زرین فر:بوشهر شرایط مناسبی برای گسترش مراودات اقتصادی با قطر دارد

۲۰ هزار سند مالکیت منازل روستایی استان بوشهر صادر شد

محموله تریاک در دشتی کشف شد

مدیران عالی‌رتبه وزارت حمل و نقل و بنادر قطر وارد بوشهر شدند

کشف محموله برنج قاچاق در عسلویه

آسمان بوشهر ابری می‌شود

سفر مدیران وزارت حمل و نقل قطر به بوشهر

رای جالب قاضی برای صیادان متخلف بوشهری

پروژه مرمت دژ برازجان شتاب می‌گیرد

تولید ۲۸ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر

افزایش صدور جواز تاسیس صنعتی در استان بوشهر

۳۴۰ جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان بوشهر اجراء شد

برنامه‌های روز ملی خلیج فارس در بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر تا نقطه مطلوب در زمینه زیرساخت‌های گردشگری فاصله دارد

زمینه صادرات محصول خرمای استان بوشهر فراهم شود

فرماندار دشتی:مسائل و مشکلات شهر بادوله بررسی شد

بارش باران و تگرگ در استان بوشهر

کاهش ۲۳ درصدی وقوع سرقت در دشتستان

ستوده:پشتوانه سازی برای تربیت مدیران جوان در دولت

مطالعات طرح هادی در 8 روستای دشتی انجام می شود

فرماندار دشتی:فضای شهرستان دشتی برای جذب سرمایه گذار تغییر کند

ساخت 4 آموزشگاه در شهرستان دیر عملیاتی می‌شود

5 کشته در تصادف جاده دیلم _بوشهر

۳۵ میلیون تن محصولات از گمرک پارس جنوبی صادر شد

125 هزار مسافر نوروزی از دیر دیدن کردند

تشکیل کارگروه حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در بردخون

ساخت مستند «چوکه» کلید خورد

فرماندار دشتی:مطالعات طرح هادی در 8 روستای دشتی انجام می شود

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر

ماحوزی: ٨٠ برنامه فرهنگی و هنری ویژه نوروز در استان بوشهر اجرا شد

بوشهر در نوروز97 میزبان چند مسافر بود؟

اشتغال در عرصه منابع طبیعی استان بوشهر گسترش می یابد