کد خبر: ۳۴۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
بیداران:مدیر نیروگاه اتمی بوشهر گفت: تاکنون بیش از ۲۸ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شده که ۲۶ میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه سراسری برق منتقل شده است.
بوشهر| 28 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

به گزارش بیداران،حسین غفاری با اشاره به اینکه تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر در سال گذشته بهترین عملکرد به ثبت رسیده است اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر بهترین عملکرد سالانه از زمان راه‌اندازی سال گذشته با تلاش کارکنان به ثبت رسانده به‌گونه‌ای که رکود جدیدی در تولید برق رقم زده است.

وی از تولید 7.4 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد:  نیروگاه اتمی بوشهر در سال گذشته با تولید 7.4 میلیارد کیلووات ساعت و تحویل 6.8 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی به شبکه برق سراسری رکورد جدیدی را در زمینه تولید برق ثبت کرد.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر در دسترس بودن بالای تولید برق در سال قبل را از دیگر موفقیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در مدت زمان بهره‌برداری تنها به مدت 10.5 ساعت از شبکه برق سراسری قطع شد و در سایر اوقات در اختیار دیسپاچینگ ملی قرار داشت.

غفاری افزود: بر همین اساس ضریب بهره‌برداری سالانه یعنی نسبت مدت زمان اتصال به شبکه به طول سال 1396، به 85.3 درصد رسید که حدود 9 درصد بالاتر از مقدار مشابه در سال 1395 بود.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری بهینه نیروگاه اتمی سبب افزایش ضریب بار شده است تصریح کرد: بهره‌برداری بهینه  نیروگاه اتمی بوشهر سبب شد ضریب بار واحد، نسبت انرژی الکتریکی تولیدی به ظرفیت اسمی 85 درصد به ثبت برسد که نشان از رشد قابل توجه 9 درصدی این شاخص نسبت به سال 1395 دارد.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر از ثبت افزایش شاخص ضریب بار در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در خرداد ماه سال گذشته نیروگاه اتمی بوشهر در زمینه شاخص ضریب بار واحد، رکورد 102.1 درصدی را ثبت کرد این بدان معنا است که نیروگاه اتمی بوشهر موفق شد با حفظ تمام موارد ایمنی 2 درصد بیشتر از مقدار ظرفیت اسمی انرژی الکتریکی در ماه مذکور برق تولید کند.

غفاری با اشاره به تعمیرات نیمه اساسی در سال 2018 میلادی گفت: این تعمیرات با هدف تعویض سوخت و نگه‌‌داری و تعمیر تجهیزات به مدت 78 روز برنامه‌ریزی و از اواخر سال گذشته آغاز شد.

وی افزود: در حین توقف برنامه‌ریزی شده نیروگاه اتمی بوشهر ضمن تعویض 48 مجتمع سوخت مصرف شده، بازرسی فنی و کنترل‌های بهره‌برداری لوله‌های تبادل دما، پوسته و اتصالات جوشی مولدهای بخار 2 و 3، بازرسی یاتاقان‌های شعاعی محوری پمپ‌های سیرکوله اصلی مدار اول انجام می‌شود.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهرتعمیر 3 سیلندر فشار ضعیف توربین، تعمیر ژنراتور و توربین، 3 پمپ سیرکوله کندانسور و تعمیر و نگه‌داری تجهیزات 4 کانال ایمنی را از دیگر برنامه‌ها در زمان توقف فعالیت نیروگاه اتمی دانست و خاطرنشان کرد: تست هیدرولیک 93 حلقه در ناحیه تحت کنترل و دسترسی آزاد، رفع عیب و مونتاژ عایق‌های حرارتی خطوط لوله و پوسته تجهیزات با هدف بازرسی فنی و کنترل‌های بهره‌برداری از دیگر برنامه‌ها در حین توقف برنامه‌ریزی شده نیروگاه اتمی بوشهر با تلاش مجاهدانه کارکنان است.

غفاری از فعالیت مجدد نیروگاه اتمی بوشهر در دهه نخست ماه آینده خبر داد و بیان کرد: با پایان فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده و آغاز تست‌های راه‌اندازی، نیروگاه اتمی بوشهر مطابق برنامه‌ریزی‌ها مجددا در دهه نخست اردیبهشت به شبکه سراسری وصل می‌شود.

وی با اشاره به تولید 28 میلیارد کیلووات ساعت تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد:  تاکنون بیش از 28 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولیدکه 26 میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه سراسری برق منتقل شده است.

به نقل از تسنیم،مدیر نیروگاه اتمی بوشهر به مزیت‌های این نیروگاه اشاره کرد و گفت: نیروگاه اتمی بوشهر برای تولید این میزان انرژی الکتریکی در مقایسه با نیروگاه‌های سوخت فسیلی از یک سو مانع انتشار 26 میلیون تن انواع آلاینده‌ها شده و از سوی دیگر سبب صرفه‌جویی در مصرف سوخت فسیلی به میزان 446 میلیون بشکه نفت خام شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

۴۲پروانه بهره‌برداری در ۱۱ماهه امسال در بوشهر صادر شد

ناوگان فرسوده تاکسیرانی بوشهر نوسازی می‌شود

۹۲۵ میلیارد ریال برای پروژه‌های عمران شهری بوشهر پیش‌بینی شده است

ارجاع ۱۰۰۰ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی استان بوشهر

دستگیری عاملان قتل در عالی‌شهر

۳۰ هکتار از اراضی دولتی استان بوشهر رفع تصرف شد

فعالیت ۲۱ تعاونی در دهیاری‌های استان بوشهر

تشکیل کمپین اصلاح الگوی مصرف آب در استان بوشهر

نیروگاه اتمی بوشهر در تولید برق رکورد زد

زرین فر:بوشهر شرایط مناسبی برای گسترش مراودات اقتصادی با قطر دارد

۲۰ هزار سند مالکیت منازل روستایی استان بوشهر صادر شد

محموله تریاک در دشتی کشف شد

مدیران عالی‌رتبه وزارت حمل و نقل و بنادر قطر وارد بوشهر شدند

کشف محموله برنج قاچاق در عسلویه

آسمان بوشهر ابری می‌شود

سفر مدیران وزارت حمل و نقل قطر به بوشهر

رای جالب قاضی برای صیادان متخلف بوشهری

پروژه مرمت دژ برازجان شتاب می‌گیرد

تولید ۲۸ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر

افزایش صدور جواز تاسیس صنعتی در استان بوشهر

۳۴۰ جشنواره و جشن نوروزگاهی در استان بوشهر اجراء شد

برنامه‌های روز ملی خلیج فارس در بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر تا نقطه مطلوب در زمینه زیرساخت‌های گردشگری فاصله دارد

زمینه صادرات محصول خرمای استان بوشهر فراهم شود

فرماندار دشتی:مسائل و مشکلات شهر بادوله بررسی شد

بارش باران و تگرگ در استان بوشهر

کاهش ۲۳ درصدی وقوع سرقت در دشتستان

ستوده:پشتوانه سازی برای تربیت مدیران جوان در دولت

مطالعات طرح هادی در 8 روستای دشتی انجام می شود

فرماندار دشتی:فضای شهرستان دشتی برای جذب سرمایه گذار تغییر کند

ساخت 4 آموزشگاه در شهرستان دیر عملیاتی می‌شود

5 کشته در تصادف جاده دیلم _بوشهر

۳۵ میلیون تن محصولات از گمرک پارس جنوبی صادر شد

125 هزار مسافر نوروزی از دیر دیدن کردند

تشکیل کارگروه حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در بردخون

ساخت مستند «چوکه» کلید خورد

فرماندار دشتی:مطالعات طرح هادی در 8 روستای دشتی انجام می شود

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر

ماحوزی: ٨٠ برنامه فرهنگی و هنری ویژه نوروز در استان بوشهر اجرا شد

بوشهر در نوروز97 میزبان چند مسافر بود؟