کد خبر: ۳۴۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
بیداران:مدیر نیروگاه اتمی بوشهر گفت: تاکنون بیش از ۲۸ میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شده که ۲۶ میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه سراسری برق منتقل شده است.
بوشهر| 28 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید شد

به گزارش بیداران،حسین غفاری با اشاره به اینکه تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر در سال گذشته بهترین عملکرد به ثبت رسیده است اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر بهترین عملکرد سالانه از زمان راه‌اندازی سال گذشته با تلاش کارکنان به ثبت رسانده به‌گونه‌ای که رکود جدیدی در تولید برق رقم زده است.

وی از تولید 7.4 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد:  نیروگاه اتمی بوشهر در سال گذشته با تولید 7.4 میلیارد کیلووات ساعت و تحویل 6.8 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی به شبکه برق سراسری رکورد جدیدی را در زمینه تولید برق ثبت کرد.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر در دسترس بودن بالای تولید برق در سال قبل را از دیگر موفقیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در مدت زمان بهره‌برداری تنها به مدت 10.5 ساعت از شبکه برق سراسری قطع شد و در سایر اوقات در اختیار دیسپاچینگ ملی قرار داشت.

غفاری افزود: بر همین اساس ضریب بهره‌برداری سالانه یعنی نسبت مدت زمان اتصال به شبکه به طول سال 1396، به 85.3 درصد رسید که حدود 9 درصد بالاتر از مقدار مشابه در سال 1395 بود.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری بهینه نیروگاه اتمی سبب افزایش ضریب بار شده است تصریح کرد: بهره‌برداری بهینه  نیروگاه اتمی بوشهر سبب شد ضریب بار واحد، نسبت انرژی الکتریکی تولیدی به ظرفیت اسمی 85 درصد به ثبت برسد که نشان از رشد قابل توجه 9 درصدی این شاخص نسبت به سال 1395 دارد.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر از ثبت افزایش شاخص ضریب بار در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در خرداد ماه سال گذشته نیروگاه اتمی بوشهر در زمینه شاخص ضریب بار واحد، رکورد 102.1 درصدی را ثبت کرد این بدان معنا است که نیروگاه اتمی بوشهر موفق شد با حفظ تمام موارد ایمنی 2 درصد بیشتر از مقدار ظرفیت اسمی انرژی الکتریکی در ماه مذکور برق تولید کند.

غفاری با اشاره به تعمیرات نیمه اساسی در سال 2018 میلادی گفت: این تعمیرات با هدف تعویض سوخت و نگه‌‌داری و تعمیر تجهیزات به مدت 78 روز برنامه‌ریزی و از اواخر سال گذشته آغاز شد.

وی افزود: در حین توقف برنامه‌ریزی شده نیروگاه اتمی بوشهر ضمن تعویض 48 مجتمع سوخت مصرف شده، بازرسی فنی و کنترل‌های بهره‌برداری لوله‌های تبادل دما، پوسته و اتصالات جوشی مولدهای بخار 2 و 3، بازرسی یاتاقان‌های شعاعی محوری پمپ‌های سیرکوله اصلی مدار اول انجام می‌شود.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهرتعمیر 3 سیلندر فشار ضعیف توربین، تعمیر ژنراتور و توربین، 3 پمپ سیرکوله کندانسور و تعمیر و نگه‌داری تجهیزات 4 کانال ایمنی را از دیگر برنامه‌ها در زمان توقف فعالیت نیروگاه اتمی دانست و خاطرنشان کرد: تست هیدرولیک 93 حلقه در ناحیه تحت کنترل و دسترسی آزاد، رفع عیب و مونتاژ عایق‌های حرارتی خطوط لوله و پوسته تجهیزات با هدف بازرسی فنی و کنترل‌های بهره‌برداری از دیگر برنامه‌ها در حین توقف برنامه‌ریزی شده نیروگاه اتمی بوشهر با تلاش مجاهدانه کارکنان است.

غفاری از فعالیت مجدد نیروگاه اتمی بوشهر در دهه نخست ماه آینده خبر داد و بیان کرد: با پایان فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده و آغاز تست‌های راه‌اندازی، نیروگاه اتمی بوشهر مطابق برنامه‌ریزی‌ها مجددا در دهه نخست اردیبهشت به شبکه سراسری وصل می‌شود.

وی با اشاره به تولید 28 میلیارد کیلووات ساعت تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد:  تاکنون بیش از 28 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولیدکه 26 میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه سراسری برق منتقل شده است.

به نقل از تسنیم،مدیر نیروگاه اتمی بوشهر به مزیت‌های این نیروگاه اشاره کرد و گفت: نیروگاه اتمی بوشهر برای تولید این میزان انرژی الکتریکی در مقایسه با نیروگاه‌های سوخت فسیلی از یک سو مانع انتشار 26 میلیون تن انواع آلاینده‌ها شده و از سوی دیگر سبب صرفه‌جویی در مصرف سوخت فسیلی به میزان 446 میلیون بشکه نفت خام شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

کسب نشان برتر موزه ها توسط استان بوشهر

برتری دریانوردان بوشهر مقابل شهرداری سمنان

حفر چاه و دستیابی به آب مناسب مورد بررسی قرار گیرد

تجهیز پژوهش سراها ی تنگستان ضروری است

تخریب 23 هزار مترمربع ساخت وساز غیرمجاز در حریم دره گپ

95درصد بوشهری‌ها بیشتر از میزان استاندارد جهانی نمک مصرف می‌ کنند

آب حاصل از تصفیه فاضلاب در فعالیت های اقتصادی و زیست محیطی استفاده می شود

مهارت افزایی 300 نفر درسکونتگاه های غیر رسمی بوشهر

راه یابی 7 مقاله ی فنی و حرفه ای گناوه به همایش های بین المللی

عشایر خواستار زیر سازی جاده و تامین آب هستند

مطبوعات و نشریات حرفه ای در راستای جامعه ی هدفمند گام بر میدارند

طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی بوشهر بازنگری شود

آغاز کاشت لیمو و نارنج در شهر بوشهر

تخصیص 770 میلیارد ریال اعتبار سفر رئیس جمهوری به دشتی

فعال کردن رمزهای یکبار مصرف تنها با مراجعه به سایت اصلی هر بانک

گره گشو از رسوم سنتی و دیرینه مردم شمال استان بوشهر

گرد و خاک تا فردا در بوشهر ادامه دارد

دستگیری متخلف محیط زیست بوشهر

120 واحد صنعتی راکد در استان بوشهر وجود دارد

عشق و علاقه مهمترین اصل برای فعالیت درحوزه فرهنگ و هنر است

اهتمام برای برخورد با سودجویان قلیلی است که دربازار وجود دارند

سارقان طلا در گناوه بازداشت شدند

مصرف آب در دیلم 2 برابر سهمیه تعیین شده است

اهدای عضو در بوشهر تولد دیگری را برای سه هم‌وطن رقم زد

فراخوان سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر منتشر شد

کالاهای پرمصرف ماه رمضان قیمت گذاری شد

ذخیره سازی بچه میگو در300 استخر پرورشی

مراسم تقدیر از سرآمدان آموزشی فنی و حرفه‌ای استان بوشهر برگزار شد

بخش خصوصی و سرمایه گذاران باعث تحول و توسعه در شهر ها می شود

دانشگاه خلیج فارس آمادگی خود را برای همکاری با صدا و سیما اعلام کرد

شهردار جدید بیدخون منصوب شد

ابلاغ طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی به شهرداری بوشهر

هنر نمایش از ابزارهای قدرتمند و اساسی در انتقال فرهنگ بومی و محلی

مامای دیری رتبه برتر کشور را کسب کرد

توسعه بندر دیر مستلزم جذب سرمایه گذار است

برگزاری جام باشگاه های کتاب خوانی بوشهر درسومین سال متوالی

مصرف مشروبات الکلی در یک عروسی مسمومیت به همراه داشت/مرگ یک نفر

اجرای پروژه برق رسانی به چاه های کشاورزی تنگستان

از نظر اهدا کنندگان مستمر استان بوشهر رتبه دوم را داراست

تنیس باز مطرح بوشهری در راه مسابقات هوپس آسیا

تازه های سایت