کد خبر: ۳۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
ستوده معاون امور عمرانی؛
بیداران:معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ازساخت ۵ سد مخزنی در استان بوشهر خبر دادبه گزارش بیداران: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ساخت ۵ سد مخزنی در استان بوشهر گفت: برای ساخت سدهای باهوش، دالکی، دشت‌پلنگ، خاییز و باغان یک‌هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می شود.

مهرداد ستوده با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر وضعیت آبگیری و آبدهی استان بوشهر را بهبود بخشید اظهار داشت: بارش‌های هفته گذشته اگر چه سبب جاری شدن سیل در برخی استان‌ها از جمله فارس و خوزستان شد ولی سرریز این بارش‌ها وارد استان بوشهر و سبب بهبود سفره‌های زیرزمینی، تقویت چاه‌های آب و  در سدها، ذخیره شد.

 وی ساخت سدهای ذخیره‌ای در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و افزود: سرریز شدن روان آب‌ها ناشی از بارش‌های استان‌های همجوار  به استان بوشهر ضرورت تسریع در ساخت سدهای ذخیره‌ای را دوچندان کرده است.

 معاون  امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت 4 سد مخزنی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: چهار سد باغان، دشت پلنگ، دالکی و خائیز در حال ساخت است که با توجه به بارش‌‌های  مطلوب و وجود روان‌ آبهای دیگر استان‌ها ، زمینه تسریع در تکمیل این سدها دو چندان کرده است.

 ستوده پیشرفت فیزیکی سد باغان را 25 درصد  دانست و افزود: برای اجرای این پروژه 400 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده و این در حالی است که برای ساخت سد دشت پلنگ با 8 درصد پیشرفت 410 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 وی، پیشرفت سد دالکی دردشتستان را 15 درصد دانست و خاطر نشان کرد: این سد نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین آب کشاورزی و شرب منطقه دارد که برای ساخت آن 660 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

 معاون استاندار بوشهر با اشاره به ساخت سد خاییز تنگستان تصریح کرد: سد خاییز با پیشرفت فیزیکی 30 درصد روند اجرایی مطلوبی دارد که برای ساخت آن 70 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 ستوده با بیان اینکه ساخت سد باهوش در تنگستان در حال تشریفات مناقصه است افزود: برای ساخت این سد هم 110 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که با  تکمیل 5 سد یاد شده ظرفیت ذخیره آب در مخازن سدهای استان بوشهر 500 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

 وی در مجموع از ساخت 5 سد مخزنی در استان بوشهر  خبر داد و بیان کرد: برای ساخت سدهای باهوش، دالکی، دشت‌پلنگ، خاییز و باغان یک‌هزار و 650 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

 وی از ذخیره آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری دشتستان خبر داد و بیان کرد:سد مخزن رئیسعلی دلواری دشتستان که دارای ظرفیت 695 میلیون متر مکعب است در بارندگی اخیر 51 میلیون متر مکعب آبگیری کرد.

 معاون استاندار بوشهر از پربودن 42 درصد حجم مخزن سد رئیسعلی دلواری خبر داد و خاطر نشان کرد:  اکنون 290 میلیون متر مکعب آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده که سال قبل در این زمان، میزان ذخیره آب سد 128 میلیون متر مکعب بود.

 ستوده با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر مشکلاتی در استان ایجاد نکرد افزود: با تدوین و اجرای تدابیر به موقع و  تشکیل ستاد مدیریت بحران در استان، شهرستان‌ها و شهرداری‌ها و تقسیم وظایف، اوضاع ناشی از سیل وخیم نبود و نیازی به حضور مسئولان کشوری در این استان نشد.

 جانشین ستاد مدیریت بحران استان بوشهر از بسیج شدن همه امکانات استان برای مقابله با سیل خبر داد و خاطر نشان کرد: با بسیج همه امکانات، مانع از دامنگیر شدن تبعات آن به ساکنان شهرستان‌های درگیر سیلاب شد به‌گونه‌ای که نیازی به ارسال کمک به سیل زدگان نشد.

 معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه سیلاب هفته گذشته تلفات جانی نداشت افزود: سیلاب هفته قبل سبب ریزش کوه در جاده‌های ارتباطی اهرم  به فراشبند، دالکی  به کنارتخته و آبگرفتگی محور مواصلاتی ساحلی بوشهر به گناوه و در مقطع کوتاهی دیلم به روستای عامری شد اما نه تنها تلفات جانی نداشت حتی جراحت ناشی از این موضوع نیز گزارش نشد.

 ستوده با اشاره به بررسی خسارت سیل به اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت:  سیلاب بیشتر به بخش کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرد که میزان دقیق آن در حال بررسی است .

 وی با بیان اینکه هم‌افزایی در بارندگی‌های اخیر سبب جلوگیری از بروز بحران و خسارت شد افزود: همدلی و هم‌افزایی در استان بوشهر مردم به صورت خودجوش در زمان سیلاب در منازل شخصی خود را به روی مسافران نوروزی گشودند و همه ظرفیت‌های اسکان شامل فضاهای آموزشی، مصلاهای نماز جمعه، مساجد، حسینیه‌ها و اماکن ورزشی برای این منظور اختصاص یافت.

 ستوده گفت: برخی افراد ناآگاه همزمان با بارندگی‌ها با شایعه‌سازی موضوع وقوع سونامی در شهرهای ساحلی استان بوشهر را مطرح کردند که با عاملان انتشار این خبر نادرست، برخورد شد.

 جانشین ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه این استان در ایام تعطیلات نوروز در جذب گردشگر رتبه دوم کسب کرد افزود:  تا 14 فروردین 12.8 میلیون  نفر شب اقامت مسافر در استان بوشهر ثبت شده که رتبه دوم در جذب گردشگر بین استان‌ها کسب کرده است.

 وی بیان کرد: استان بوشهر بعد از مازندران در جذب گردشگر رتبه دوم بدست آورد و این در حالی است که بالاتر از خراسان رضوی و اصفهان بود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با پشتوانه مکتب اسلام، حماسه آفریدند

برای مقابله با آفت ملخ صحرایی آماده ایم

آب رودخانه دشتستان اسیدی نیست

برخورد با تخلف ها درسامانه ناظر/نظارت برباغ ویلاهای حاشیه بوشهر

کنترل آسیب های اجتماعی پیامد طرح نشاط اجتماعی خواهد بود

دانشگاه خلیج فارس اولین نشست تخصصی جلبک را برگزار میکند

پلمب مراکز فاقد مجوز در زمینه ی پوست و زیبایی یکی پس از دیگری

جریان سیلابی به دشتی و دیر رسید

سیل مهربانی دانش آموزان کاکی روانه ی مناطق سیل زده شد

رشد چشمگیر درصد تخصیص یافته ی اعتبارات پروژه‌های عمرانی شهرستان دشتی

طرح تقویت بنیه علمی در بوشهر ادامه خواهد داشت

تهیه و تامین تجهیزات تحقیقاتی تشخیصی بخش سلامت بوشهر

تصویب نواحی نوآوری بوشهر در قالب منطقه ویژه علم و فناوری

شاهد سواحل مواج در جنوب استان خواهیم بود

صادرات آبزیان استان بوشهر

طرح ایران مهارت در سال تحصیلی 98-99 در همه مدرسه های دولتی و غیردولتی‌ استان نیز اجرا می شود.

فیلم کوتاه حمید حق جو برگزیده ی جشنواره بین‌المللی انگلستان شد

ضرورت اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی

حمایت قشر های مختلف مردمی از سپاه پاسداران

کمک به سیل زدگان /همایش سمفونی باران

عصر امروز بارش ها شدت میگیرد

بازار نظارت و قیمت‌ها پایش می‌شود.

افزایش ۹ میلیون بشکه‌ای تولید میعانات گازی پارس‌جنوبی

اعزام سه موکب به مناطق سیل زده کشور

آموزش وپرورش بندرریگ به فرهنگیان سیلزده کمک کرد

حجم صادرات از گمرکات استان بوشهر ۲۴ درصد افزایش یافت

اعزام و پذيرش نزديک به 24 هزار مسافر نوروزي در فرودگاه بوشهر

اثرهنرمند بوشهری به جشنواره بین اللملی پویا نمایی راه یافت

درگیری مسلحانه با سه قاچاقچی مواد مخدر در استان بوشهر

مشاهده گونه کمیاب نرمتنان در خلیج نای‌بند بوشهر

پیش‌بینی وزش تندباد لحظه‌ای در بوشهر

توضیحات رییس جهاددانشگاهی بوشهر درباره ساختمان آموزش این نهاد

پاکسازی آلودگی نفتی در نزدیکی جزیره خارگ

بهره‌مندی ۳۳۱ زندانی بوشهری از مرخصی نوروزی

تنها ۱۵ سانتیمتر به تراز سفره‌های زیرزمینی بوشهر اضافه شد

تداوم بارش پراکنده در استان بوشهر تا پایان هفته جاری

لزوم مشارکت همگانی برای تأمین نیازها و رفع مشکلات مردم در مناطق سیل‌زده

راه‌اندازی سامانه شفاف‌سازی شورا/تلاش برای سالی متفاوت در شورا

۱۹۹ماموریت عملیاتی توسط هلال احمر استان بوشهر در ایام نوروز انجام گرفت

بوشهر معین شهرستان باوی خوزستان شد

پربیننده ترین ها
تازه های سایت