کد خبر: ۳۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
ستوده معاون امور عمرانی؛
بیداران:معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ازساخت ۵ سد مخزنی در استان بوشهر خبر دادبه گزارش بیداران: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ساخت ۵ سد مخزنی در استان بوشهر گفت: برای ساخت سدهای باهوش، دالکی، دشت‌پلنگ، خاییز و باغان یک‌هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می شود.

مهرداد ستوده با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر وضعیت آبگیری و آبدهی استان بوشهر را بهبود بخشید اظهار داشت: بارش‌های هفته گذشته اگر چه سبب جاری شدن سیل در برخی استان‌ها از جمله فارس و خوزستان شد ولی سرریز این بارش‌ها وارد استان بوشهر و سبب بهبود سفره‌های زیرزمینی، تقویت چاه‌های آب و  در سدها، ذخیره شد.

 وی ساخت سدهای ذخیره‌ای در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و افزود: سرریز شدن روان آب‌ها ناشی از بارش‌های استان‌های همجوار  به استان بوشهر ضرورت تسریع در ساخت سدهای ذخیره‌ای را دوچندان کرده است.

 معاون  امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت 4 سد مخزنی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: چهار سد باغان، دشت پلنگ، دالکی و خائیز در حال ساخت است که با توجه به بارش‌‌های  مطلوب و وجود روان‌ آبهای دیگر استان‌ها ، زمینه تسریع در تکمیل این سدها دو چندان کرده است.

 ستوده پیشرفت فیزیکی سد باغان را 25 درصد  دانست و افزود: برای اجرای این پروژه 400 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده و این در حالی است که برای ساخت سد دشت پلنگ با 8 درصد پیشرفت 410 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 وی، پیشرفت سد دالکی دردشتستان را 15 درصد دانست و خاطر نشان کرد: این سد نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین آب کشاورزی و شرب منطقه دارد که برای ساخت آن 660 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

 معاون استاندار بوشهر با اشاره به ساخت سد خاییز تنگستان تصریح کرد: سد خاییز با پیشرفت فیزیکی 30 درصد روند اجرایی مطلوبی دارد که برای ساخت آن 70 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

 ستوده با بیان اینکه ساخت سد باهوش در تنگستان در حال تشریفات مناقصه است افزود: برای ساخت این سد هم 110 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که با  تکمیل 5 سد یاد شده ظرفیت ذخیره آب در مخازن سدهای استان بوشهر 500 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

 وی در مجموع از ساخت 5 سد مخزنی در استان بوشهر  خبر داد و بیان کرد: برای ساخت سدهای باهوش، دالکی، دشت‌پلنگ، خاییز و باغان یک‌هزار و 650 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

 وی از ذخیره آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری دشتستان خبر داد و بیان کرد:سد مخزن رئیسعلی دلواری دشتستان که دارای ظرفیت 695 میلیون متر مکعب است در بارندگی اخیر 51 میلیون متر مکعب آبگیری کرد.

 معاون استاندار بوشهر از پربودن 42 درصد حجم مخزن سد رئیسعلی دلواری خبر داد و خاطر نشان کرد:  اکنون 290 میلیون متر مکعب آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده که سال قبل در این زمان، میزان ذخیره آب سد 128 میلیون متر مکعب بود.

 ستوده با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر مشکلاتی در استان ایجاد نکرد افزود: با تدوین و اجرای تدابیر به موقع و  تشکیل ستاد مدیریت بحران در استان، شهرستان‌ها و شهرداری‌ها و تقسیم وظایف، اوضاع ناشی از سیل وخیم نبود و نیازی به حضور مسئولان کشوری در این استان نشد.

 جانشین ستاد مدیریت بحران استان بوشهر از بسیج شدن همه امکانات استان برای مقابله با سیل خبر داد و خاطر نشان کرد: با بسیج همه امکانات، مانع از دامنگیر شدن تبعات آن به ساکنان شهرستان‌های درگیر سیلاب شد به‌گونه‌ای که نیازی به ارسال کمک به سیل زدگان نشد.

 معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه سیلاب هفته گذشته تلفات جانی نداشت افزود: سیلاب هفته قبل سبب ریزش کوه در جاده‌های ارتباطی اهرم  به فراشبند، دالکی  به کنارتخته و آبگرفتگی محور مواصلاتی ساحلی بوشهر به گناوه و در مقطع کوتاهی دیلم به روستای عامری شد اما نه تنها تلفات جانی نداشت حتی جراحت ناشی از این موضوع نیز گزارش نشد.

 ستوده با اشاره به بررسی خسارت سیل به اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت:  سیلاب بیشتر به بخش کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرد که میزان دقیق آن در حال بررسی است .

 وی با بیان اینکه هم‌افزایی در بارندگی‌های اخیر سبب جلوگیری از بروز بحران و خسارت شد افزود: همدلی و هم‌افزایی در استان بوشهر مردم به صورت خودجوش در زمان سیلاب در منازل شخصی خود را به روی مسافران نوروزی گشودند و همه ظرفیت‌های اسکان شامل فضاهای آموزشی، مصلاهای نماز جمعه، مساجد، حسینیه‌ها و اماکن ورزشی برای این منظور اختصاص یافت.

 ستوده گفت: برخی افراد ناآگاه همزمان با بارندگی‌ها با شایعه‌سازی موضوع وقوع سونامی در شهرهای ساحلی استان بوشهر را مطرح کردند که با عاملان انتشار این خبر نادرست، برخورد شد.

 جانشین ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه این استان در ایام تعطیلات نوروز در جذب گردشگر رتبه دوم کسب کرد افزود:  تا 14 فروردین 12.8 میلیون  نفر شب اقامت مسافر در استان بوشهر ثبت شده که رتبه دوم در جذب گردشگر بین استان‌ها کسب کرده است.

 وی بیان کرد: استان بوشهر بعد از مازندران در جذب گردشگر رتبه دوم بدست آورد و این در حالی است که بالاتر از خراسان رضوی و اصفهان بود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

بوشهر در سه منطقه نیاز جدی به ایستگاه محیط بانی دارد

305میلیارد ریال اعتبار سفر رئیس جمهوری به بخش کشاورزی بوشهر ابلاغ شد

مشکل مسکن مددجویی در دیر ریشه کن شود

خلیج فارس مواج می شود

دستگاه سی تی اسکن بیمارستان عسلویه ۲ سال بلا استفاده مانده است

پلاژ بانوان تنها شناگاه مجاز شهر بوشهر است

توزیع شکر در بازار بوشهر متعادل می شود

ساختار دهیاری های استان بوشهر تقویت می‌شود

جاده ساحلی بردخون مرگبار است

ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر خورموج راه اندازی شد

بوشهر مرکز آموزش برنامه های حفاظت از پلنگ زاگرسی شد

گفت وگو کلید واژه همبستگی و برون رفت از مشکلات موجود است

بندر دیر استان بوشهر گرم ترین شهر ایران شد

پایش زیست محیطی سواحل خلیج فارس آغاز شد

ماهانه ۴۸۰ سورتی پرواز در فرودگاه خارگ انجام می‌شود

ویسی پرچم مربیان جنوبی را بالا نگه داشت

شرایط آب و هوایی بوشهر بر کیفیت کار ملوان تاثیرگذار بود

دین نباید فدای مسائل سیاسی و اجتماعی شود

بخش اطفال بیمارستان دیر راه اندازی شد

هفت بوشهری راهی اردوی تیم ملی قایقرانی شدند

گردشگری دریایی فرصت رونق اقتصادی

شورای شهر بوشهر از حامیان مالی شاهین استقبال می کند

پرندگان در بوشهر صاحب مرکز نگهداری می شوند

توسعه تماشاخانه ها در اولویت است

هنرمند بوشهری نامزد عنوان برتر جلوه های ویژه بصری جهان شد

ثبت نام دانش آموزان پایه اول و هفتم ابتدایی در استان بوشهر آغاز شد

جاده دیر - بردخون خطرآفرین است

مجوز راه اندازی مدرسه مهارتی نفت و گاز در بوشهر صادر شد

۶۰ میلیارد ریال به تکمیل بیمارستان دیر اختصاص یافت

350 اشتراک غیرمجاز آب در دشتی شناسایی شد

آتش سوزی کوه سیاه دشتی مهار شد

مشکل اصلی شهرداری بردخون تعهدات مالی است

سرمایه گذاری، محرک رشد و توسعه شهرستان دیر است

جوان و بومی گرایی اولویت تیم پارس جنوبی جم است

گناوه و بوشهر قهرمان رقابت های سوپرکنتاکت کیک بوکسینگ استان بوشهر شدند

اعزام بالگرد و پهباد برای خاموش کردن آتش در منطقه کوه‌سیاه دشتی

لاستیک های قاچاق در"کنگان" کشف شد

محمد و فاطمه صدر نشین در نام گذاری نوزادان بوشهری هستند

مانور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در گناوه برگزار شد

مناطق حفاظت شده استان بوشهر حال خوشی ندارند

تازه های سایت