کد خبر: ۳۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹؛
بیداران:سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ از احتمال افزایش سهمیه بنزین خودروها در سال آینده خبر داد.

به گزارش بیداران،سید هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ در نشست خبری امروز درباره احتمال افزایش سهمیه سوخت خودروها در سال آینده، گفت: روز گذشته در جلسه کمیسیون تلفیق که با حضور لاریجانی برگزار شد، مباحثی درباره اینکه آیا امکان کاهش قیمت سوخت در سال آینده وجود دارد یا خیر، مطرح شد.

وی افزود: در حال حاضر بحث اصلی نمایندگان روی این است که بتوانیم سهمیه‌های سوخت خودروها را تا حدودی افزایش دهیم و قرار شد که مجلس، مرکز پژوهش‌ها و دولت این موضوع را بررسی کنند که آیا ظرفیتی برای افزایش سهمیه‌های سوخت خودروها بخصوص در زمان افزایش مصرف مثل ایام نوروز و تعطیلات تابستان وجود دارد یا خیر؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: ممکن است در این زمینه یعنی تغییر سهمیه سوخت خودروها، اتفاقاتی بیفتد اما هنوز مصوبه‌ای برای تغییر سهمیه سوخت خودروها در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسیده و ما نیز هنوز وارد بررسی تبصره‌های مربوط به این مسئله نشده‌ایم.

قوامی اضافه کرد: طبق یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق مقرر شد سال آینده دو هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان از محل ۱۰ درصد عوارض برق مصرفی مشترکان برق به جز مشترکان روستایی، عشایری و چاه های کشاورزی دریافت شود و برای برق رسانی در نقاط روستایی و همچنین تامین هزینه انرژی های پاک و تجدیدپذیر اختصاص پیدا کند.

وی گفت: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق در مورد شرکت هایی که باید اسناد مالیاتی شان را نگهداری کنند، ما ارزش این اسناد را از ۱۰ برابر به ۳۰ برابر افزایش دادیم تا بیش از این هزینه ای به شرکت های مالیات دهنده تحمیل نشود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ تصریح کرد: پیش از این پیمانکارانی که برای دولت اقدامات پیمانکاری می کردند باید مصالحی چون میلگرد و سیمان را از محل منابع خود خریداری می کردند و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کردند اما چون بهای پیمانکاری خود را به صورت اوراق دریافت می کردند، به نقدینگی آنان فشار وارد می شد و اگر مالیات خود را به موقع نمی دادند، سازمان امور مالیاتی آنان را جریمه می کرد که مطابق با مصوبه کمیسیون تلفیق قرار بر این شد دولت این مالیات را پرداخت کند و سازمان امور مالیاتی هم حق ندارد با پیمانکاران به این صورت رفتار کند.

قوامی تاکید کرد: همچنین مقرر شد بدهی مالیاتی پیمانکاران از محل اوراق، قابلیت تسویه داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده در حال بررسی در مجلس است، ما در کمیسیون تلفیق، قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده را تصویب و قانون جدید برای سال آینده تمدید کردیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق خیرین مدرسه ساز در سال آینده از پرداخت حق انشعاب آب، برق و گاز معاف می شوند.

قوامی اظهار داشت: باید اصل و سود قیمت تکلیفی به وزارت نیرو برای سدسازی و اجرای طرح های آب و فاضلاب به خزانه بازگردد و از آنجایی که این قیمت تکلیفی تفاوت زیادی را به شرکت های وزارت نیرو تحمیل می کند، قرار شد در سال آینده ما به التفاوت آن را حساب کنند و بدهی وزارت نیرو به خزانه محاسبه شود و به صورت جمعی-خرجی تسویه شود.

وی گفت: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات به دولت اجازه داده شد که تا سقف ۷۸۰ میلیارد تومان از مطالبات قبل از سال ۹۷ ایدرو و ایمیدرو بابت مشارکت در تامین سرمایه بانک صنعت، معدن به صورت جمعی-خرجی و از طریق گردش خزانه تهاتر شود که هم این شرکت ها بتوانند بدهی خود را تسویه کنند و هم از این طریق می توان به بانک صنعت و معدن کمک کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد: همچنین در مصوبه ای به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پارک های علم و فناوری اجازه داده شد تا سقف عملکرد خود نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها و از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند که می توانند از این طریق پروژه های نیمه تمام خود را تمام کنند.

قوامی اضافه کرد: بر اساس یک دیگر از مصوبات، مقرر شد صددرصد وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال ۸۵ تا ۹۸، تا سقف ۸۰۰ میلیارد ریال به خزانه داری کل کشور واریز شود که این مصوبه در راستای کمک صندوق هاست.

وی بیان کرد: همچنین دانشگاه ها و وزارت آموزش و پرورش از پرداخت کلیه عوارض تغییر کاربری و عوارض شهرداری معاف شدند تا بتوانند از این طریق درآمدی را کسب کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، تصریح کرد: همچنین مصوب کردیم که دو درصد از هزینه شرکت های دولتی سودده معادل ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان درآمد شناسایی شود که احتمالا این درآمد به رتبه بندی فرهنگیان و مطالبات بازنشستگان اختصاص می یابد.

قوامی با اشاره به مراعا ماندن تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آینده، گفت: قرار بر این شد کمیته کمیسیون تلفیق پیشنهادات خود درباره درآمدهای مالیاتی، نفت، اوراق و کاهش هزینه ها را جمع بندی کند و گزارش نهایی خود در این باره را به کمیسیون تلفیق ارائه کند تا درباره این تبصره هم جمع بندی کنیم.

منبع:گام خبر

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

بوشهر بارانی می شود

راه یابی گناوه به مرحله نیمه نهایی پایتخت کتاب ایران

افتتاح نمایشگاه عکس "افلاک بر زمین آمده" در بوشهر

عملیات احداث بلوار کاکی- بادوله به‌زودی آغاز به کار میکند

برای افزایش سهمیه آب کنگان تصمیم جدی و عملی اتخاذ کنید

فرهنگ ساحل نشینی خلیج فارس فرهنگ مدارا است

نرخ مالیات واردات سیگار به کشور را افزایش یابد

کنگان قطب پرورش مربی در جنوب کشور انتخاب شده است

پوستر نمایشگاه "عکس انسان" در بوشهر رونمایی شد

بارش باران وکاهش دما در انتظار بوشهری‌ها

فرناندو دخسوس در آستانه پیوستن به شاهین بوشهر قرار دارد

لزوم تسریع در بازگشایی گمرک سیراف پس از ۴۰ سال

استان بوشهر رتبه اول کشور در رسیدگی به شکایات مردمی در حوزه کالا و خدمات

تلاش می‌شود با رعایت اصل بی‌طرفی انتخاباتی سالم برگزار شود

باران سه شنبه مهمان بوشهری ها می شود/هشدار هواشناسی درباره ی آبگرفتگی معابر

نیمه جنوبی استان بوشهر میزبان باران می‌شود

رونمایی ازشانزدهمین نسل سانتریفیوژ با متریال ایرانی

نمایشگاه دستاوردهای صنایع هسته‌ای در بوشهر آغاز به کار کرد

استفاده از امکانات آموزش و پرورش برای تبلیغات انتخاباتی ممنوع است

هشدار هواشناسی بوشهر: نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جو به استان

سپهبد شهید قاسم سلیمانی محبوب و متعلق به همه مردم است

حجم صادرات استان بوشهر به قطر افزایش یافت

ساماندهی ورودی شهر گناوه در دست اجراست

۶ ویژه‌برنامه هفته گزینش در استان بوشهر برگزار می‌شود

فردا، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل پاییز 98

فرمانده سپاه استان بوشهر:سردار سلیمانی، مالک اشتر، ابوذر زمان و سردار عزت آفرین و اقتدار آفرین بود

حمایت از ایجاد مرکز رشد علم و فناوری در جهت رونق اقتصاد

کشف یک تن تریاک در استان بوشهر

خودرو‌های مانده در گمرک‌ها تعیین تکلیف می شوند

۱۵ سد کوچک و بزرگ در بوشهر در دست ساخت و یا مطالعه است

۴۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات در عسلویه در نظر گرفته شد

قاچاق پارچه و حکم میلیاردی در بوشهر

خلیج فارس مواج خواهد شد

جذب بازیکن برای تقویت تیم در اولویت است

۵۵۰۰ دانش‌آموز بوشهری زیر پوشش طرح ایران مهارت قرار گرفتند

کارگاه آموزشی سبک‌های نوین خبرنویسی در بوشهر برگزار شد

هنر تاثیر بسزایی در آموزش و آگاهی رسانی دارد

صنایع دستی هویت عمیق فرهنگی و اجتماعی ایرانیان است

۴۸ مرکز بوم‌گردی در بوشهر فعال است

فرودگاه بوشهر ميزبان مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران

پربیننده ترین ها
تازه های سایت