کد خبر: ۳۵۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
سردار سلامی؛
بیداران:سرلشکر سلامی حاج قاسم را معمار شکست‌های استراتژیک آمریکا در دهه‌های گذشته توصیف و با تاکید بر اینکه ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی بر پایان حضور آمریکا در منطقه است، تصریح کرد: سپاه به طور قطع انتقام دردناک و پشیمان کننده ای از آمریکا خواهد گرفت؛ اما زمان و مقیاس آن مکتوم است.

به گزارش بیداران،در پی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اقدام تروریستی متجاوزین آمریکایی، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گویی با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه و قهرمانانه این سردار شجاع، فداکار و بی نظیر انقلاب و سپاه، اظهار کرد: این سرباز ولایت فرماندهی بود که تنها در افسانه‌ها می‌توان چهره او را یافت؛ حاج قاسم فرمانده ای شبه افسانه‌ای و شخصیتی بود که کسانی که با وی آشنایی داشتند می دانند که جلوه های عمیق شخصیتی وی کم نظیر و شاید بی نظیر باشد.

وی افزود: سردار سلیمانی در عین صلابت و اقتدار، بسیار متواضع بود؛ در کار دقیق، جدی و سخت‌گیر اما مهربان بود و طبع لطیف و شوخ‌طبعی جزو ویژگی های برجسته این شخصیت والا مقام بود.

 

فرمانده کل سپاه از سردار سلیمانی به عنوان معمار شکست های استراتژیک آمریکا در دهه های گذشته نام برد و اظهار کرد: آمریکایی‌ها سرانجام وجود این شخصیت بزرگ جهان بشریت و تاریخ اسلام را تاب نیاوردند.

 

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی ۴۱ سال لباس جهاد از تن بیرون نکرد و در قلب تمام منازعاتی که یک طرف آن آمریکایی‌ها و متحدانشان بودند حضور چشمگیر با تاثیرات تعیین کننده و تمام کننده داشت، گفت: سردار سلیمانی هیچگاه اجازه نداد سیاست‌های میدانی و راهبردهای عملیاتی آمریکا در منطقه تحقق پیدا کند.

 

سرلشکر سلامی در ادامه خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی رژیم صهیونیستی را در مرز ممات قرارداد یعنی با تقویت جبهه فلسطین کاری انجام داد که امروز تمام نقاط سرزمین اشغالی که تحت سیطره اسرائیلی‌ها است در تقاطع آتش‌های دقیق فلسطینی‌ها قرار دارد، آتش هایی که از درون فلسطین تولید می شوند و با دقت بالا می‌توانند در هر نقطه‌ای فرود بیایند و این یعنی قرار دادن رژیم صهیونیستی در لبه تیز شمشیری که بین مرگ و زندگی قرار دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه این سردار دلاور امت اسلام حزب الله لبنان را به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل کرد، گفت: حزب الله امروز از توانمندی برخوردار است که در تغییر و تحول معادلات منطقه‌ای به خصوص جایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی حضور دارند نقش و پیشانی اصلی جبهه مقاومت را تشکیل می دهد.

 

فرمانده کل سپاه از حاج قاسم به عنوان نوسان جبهه مقاومت یاد کرد و گفت: خطوطی که این سردار دلاور در یک جغرافیای وسیع ترسیم کرد و قدرتی که تشکیل داد، سازماندهی کرد و به صحنه آورد، بزرگترین خطر راهبردی آمریکایی ها یعنی جبهه تروریست تکفیری و داعش که آمریکایی‌ها مبدع و خالق آن بودند را به شکست کشاند، به این سیاست پایان داد و بخشی از کار آمریکا را در منطقه پایان داد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: سردار سلیمانی در وحدت عملیاتی و ایجاد انگیزه و برانگیختگی و بسیج جوانان رشید سرزمین های مختلف اسلامی و قرار دادن آنها در یک جبهه واحد به هم پیوسته با آرمان های بزرگ، اهداف مشترک و قدرت عملیاتی فوق العاده و تولید و تکثیر مخاطرات ناشناخته روی زمین علیه آمریکایی ها و دیگران نقش ممتاز و برجسته ای داشت.

سرلشکر سلامی دوام و هویت یکپارچه جبهه مقاومت را محصول مجاهدت های سردار سلیمانی عنوان و با بیان اینکه آمریکایی ها در هر نقطه‌ای که می رفتند تفکر او حضور داشت، گفت: این فرمانده دلاور شجاعانه در میدان حضور داشت، محافظی نداشت، آشکارا حرکت می‌کرد و برعکس دشمنان که همه در مخفیگاه ها زندگی می کنند و جرات نمی‌کنند حتی برای یک لحظه در میان جمعیت ظاهر شوند، هرگز مخفیگاه نداشت و بسیار مردمی، آشکار و غیر امنیتی در همه صحنه‌ها حضور پیدا می‌کرد و طبیعی است که دشمن حضور چنین فرمانده ای را نتواند تحمل کند و سرانجام به شکل ناجوانمردانه این قهرمان جاودان و نامدار را به شهادت برساند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها همواره در اثر اشتباهاتشان دچار شکست های فاجعه بار می شوند، اظهار کرد: هنر سردار سلیمانی استفاده حداکثری از تهدیدات دشمن و تبدیل آن به فرصت بود.

وی با بیان اینکه سیاست آمریکا در جهان اسلام با ترور سردار سلیمانی فروپاشید و از هم گسسته شد، گفت: نتیجه، اثر و پژواک طبیعی ترور حاج قاسم، شکل‌گیری یک انرژی جدید در جغرافیای وسیع به صورت خودجوش، آتش به اختیار و مصمم برای یک انتقام گیری سخت و راهبردی، هم در جغرافیایی وسیع، هم در طول زمان، با تاثیرات تعیین‌کننده خواهد بود که به طور قطع به حضور آمریکا در این منطقه خاتمه خواهد داد.

 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت هرگز با رفتن سردار سلیمانی آسیب نخواهد دید، بلکه قوی‌تر خواهد شد، گفت: ترور سردار سلیمانی نقطه آغازی برای پایان حضور آمریکا در این منطقه است، این عبارت ثبت بشود، بعدها همه خواهند دید.

 

وی با بیان اینکه امروز سردار سلیمانی در شخصیت همه جوانان جهان اسلام تکثیر شده است، گفت: سردار سلیمانی یک امتداد ، مسیر و مکتبی از جهاد و مبارزه علیه مستکبران است این راه ادامه پیدا خواهد کرد و جبهه مقاومت مصمم‌تراز گذشته علاوه بر آرمان‌های قبلی، انتقام‌گیری از خون های به ناحق ریخته فرماندهان شهید خود را دنبال می کنند.

 

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور قطع انتقامی دردناک و پشیمان کننده از متجاوزین خواهد گرفت، افزود: پاسخی که مطمئنا تاثیرات قاطع، اثربخش و تمام کننده ای بر حضور آمریکایی‌ها خواهد داشت وآن ها دیگر در جهان اسلام جایگاهی نخواهند داشت، اما کیفیت پاسخ ها، زمان و مقیاس آنها مکتوم است؛ تا زمانی که پاسخ های ما توسط دشمنان دریافت شود و همه مسلمانان در اقصی نقاط جهان، آثار این مواجهه و پاسخ های سخت و شکننده را مشاهده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: هر کس میزبان آمریکا شود دشمن ملت‌های مسلمان است؛ به آنها هشدار می دهیم در رفتارها و توطئه های مخفیانه خود تجدید نظر کنند؛ ما آنها را رصد می‌کنیم، مراقب باشند قربانی سیاستهای آمریکا نشوند و شئونات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی خود را پای سیاست آمریکایی‌ها قربانی نکرده و هزینه سیاست و راهبرد آمریکایی ها را پرداخت نکنند.

فرمانده کل سپاه آینده منطقه را درخشان و روشن توصیف و تصریح کرد: با پایان حضور آمریکایی‌ها منطقه به ثبات، شکوفایی، تعادل و به امنیت خواهد رسید.

سرلشکر سلامی در پایان در پاسخ به توییت ترامپ مبنی بر اینکه "ایران در هیچ جنگی پیروز نشده و در هیچ مذاکره‌ای شکست نخورد"، خاطرنشان کرد: آقای ترامپ باید مقداری تاریخ نزدیک را مطالعه کند و افق نگاهش را از یکی دو سال گذشته به چند دهه گذشته تا به امروز ببرد و متوجه شود که این ایران است که در همه جنگ ها پیروز شده و اساسا به مذاکره با دشمنان روی نیاورده است و در هر مذاکره‌ای هم به دلیل منش عادلانه و رفتار جوانمردانه خود موفق و پیروز بوده است؛ لذا اگر وی مصداقی دارد بیان کند اما ما مصادیق بسیاری از پیروزی داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی دفن می‌شوند

آغاز پاک‌سازی دره لیر سیراف

ثبت نام 13هزار بوشهری برای مقرری بیکاری کرونا

انتصاب مشاور مدیر آموزش و پرورش بوشهر

ایجاد ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر

کارت هدیه های ۲۰۰ هزارتومانی بین مددجویان بهزیستی بوشهر توزیع شد

مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

اثرات کرونا بر بخش کشاورزی گناوه بررسی می‌شود

استقرار هیأت بازرسی در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر

فرماندار گناوه :ممنوعیت برپایی چادر در سواحل این شهرستان همچنان پابرجاست

سند تحول، زبان مشترک مدیران در آموزش و پرورش است

راه اندازی خدمات الکترونیکی در دادگستری استان بوشهر

نبود پزشک متخصص علت تعطیلی سونوگرافی بیمارستان دیر اعلام شد

بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری استان بوشهر از دادگستری بخش‌ بندر ریگ

افزایش صد درصدی مبتلایان به کرونا در بندر دیلم

آزادراه شیراز - بوشهر نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه پارس جنوبی

لزوم ثبت مواد معدنی بوشهر در سامانه کاداستر

اختصاص ۱۲ میلیارد ریال به دفع آب‌های سطحی مال قاید گناوه

۲۸۰ میلیاردریال برای اجرای طرح فاضلاب دیلم هزینه شد

جابه جایی کالا و بار براساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود

بیش از نوزده هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان بوشهر تولید شد

اجازه ی بازگشایی صنوف غذایی مجتمع تجاری گناوه داده شد

برگزاری 51 نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در بوشهربرگزار شد

توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین معلولان گناوه

خرید و فروش اینترنتی در بوشهر کمرنگ است

فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به طور موقت متوقف می‌شود

درخواست بیش از 100 فعال اجتماعی به استاندار بوشهر

محموله بزرگ سوخت قاچاق در آب‌های بوشهر کشف شد

بازار تجاری گناوه تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است

ناوگان حمل ونقل عمومی بوشهر همچنان بدون فعالیت است

هدایای متبرک آستان قدس رضوی در بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع شد

کنترل شیوع ویروس کرونا اولویت مردم بوشهر است

آغاز برداشت گندم در استان بوشهر

عدم فعالیت بازار تجاری گناوه ادامه دارد

چهارشنبه‌ سوری در بوشهر5 نفر مصدوم بر جای گذاشت

آغازعملیات ضدعفونی شهر بوشهر

مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر به ۹۰۰ هکتار رسید

تعطیلی مدارس علمیه استان بوشهر

از استقرار ایستگاه آزمایش کرونا در مبادی ورودی تا کاهش ساعت کار و یا تعطیلی دستگاه‌ها