کد خبر: ۴۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان این که اصلاحیه قانون مالیات ها به سمت مردم گرایی پیش می رود بر انجام رسیدگی های دقیق و قانونی در سال آینده به منظور شناسایی آن دسته از فعالان اقتصادی که در تور مالیاتی نیستند تاکید کرد.
به گزارش  بیداران ، "سید کامل تقوی نژاد" در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی قانون جدید مالیات های مستقیم اظهار داشت: رویکرد قانون جدید مالیات های مستقیم بر مردم گرایی و توجه به حقوق مردم استوار است.

معاون وزیر اقتصاد در جمع مدیران، معاونین، روسای امور مالیاتی و نمایندگان هیات های حل اختلاف امور مالیاتی شهر و استان تهران که در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافته بودند، به تشریح رویکردها و سیاست های کلی حاکم بر اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه پس از موفقیت تیم برجام در عرصه دیپلماسی، اکنون کشور نیازمند یک حماسه اقتصادی است، افزود: در شرایط کنونی کشور، به یک مدیریت جهادی نیاز داریم؛ مدیریتی که بر مبنای آن تلاش مجاهدان عرصه اقتصادی بیش از پیش شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: نیروی انسانی سازمان امور مالیاتی کشور توانایی تبدیل شدن به یکی از قوی ترین مجموعه های مدیریتی و کارشناسی را داراست؛ مجموعه ای که ضمن تسلط بر قوانین و مقررات مالیاتی، درک درستی از وضعیت و شرایط ویژه اقتصادی کشور داشته باشد.

تقوی نژاد با بیان اینکه اصلاحیه قانون مالیات ها فراز و نشیب های بسیاری را طی کرد و سرانجام با اعمال تغییراتی در آن توسط مجلس به تصویب رسید، گفت: از نقاط مثبت این اصلاحیه آن است که شرایط کلی حاکم بر این قانون به سمت مردم گرایی و حل مشکلات فعلی نظام مالیاتی پیش می رود و همچنین، این قانون رویکرد ویژه ای به سمت رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در کشور دارد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه قانون مالیات های مستقیم به سمت شفاف تر شدن هر چه بیشتر پیش می رود، بیان کرد: ماموران مالیاتی حق برداشت سلیقه ای از قانون را ندارند و آئین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه هایی که از سوی مدیریت سازمان در خصوص اجرای این قانون تدوین می شود، مبنای اجرای صحیح قانون خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور توجه ویژه ای به آموزش کاربردی و موثر کارکنان خود دارد، افزود: ماموران مالیاتی باید اشراف عمیقی به قوانین مالیاتی به ویژه بخش هایی که در ارتباط با رعایت حقوق مودیان است داشته باشند و خوشحال هستیم از اینکه مردم هم پا به پای کارکنان مالیاتی با تکالیف قانونی خود آشنا می شوند.

تقوی نژاد با تاکید بر اینکه رابطه نظام مالیاتی با مردم باید بر قانون استوار باشد، گفت:در همه جای دنیا، مقوله مالیات مورد بحث و مناقشه است اما در مجموع نباید ارتباط نظام مالیاتی با مردم،خشک و بی روح باشد و باید به سمت تعامل هر چه اثربخش تر با مردم و اعتمادآفرینی بیشتر پیش برویم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر اهمیت سالم سازی امور و سلامت نظام اداری به عنوان یکی از اولویت های اساسی سازمان اشاره کرد و گفت: تامین درآمدهای مالیاتی، رسالت و وظیفه اساسی سازمان امور مالیاتی است و کارکنان این سازمان باید با شرافت و پاکدستی این ماموریت را انجام دهند.

وی با بیان اینکه شورای عالی مالیاتی و هیات های حل اختلاف مالیاتی، نقش مهمی در تعیین تکلیف و حل و فصل دعاوی مالیاتی دارند، گفت: باید تا حد امکان فرایند رسیدگی به شکایت ها و اطاله دادرسی ها را کاهش داد.

تقوی نژاد از طرح جامع مالیاتی به عنوان اصلی ترین برنامه در نظام مالیاتی یاد کرد و گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی مورد تاکید مسئولان ارشد اقتصادی نظام است و همه همکاران باید دوره های آموزشی این طرح را طی کرده و در پیاده سازی هر چه مطلوبتر این طرح ،نقش آفرین باشند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بر انجام رسیدگی های دقیق و قانونی در سال آینده به منظور شناسایی آن دسته از فعالان اقتصادی که در تور مالیاتی نیستند، اشاره کرد و گفت: ما نباید حقوق دولت ومردم را نادیده بگیریم و افزایش سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی در سال های آتی نیز از طریق گسترش دامنه شناسایی ها و واحدیابی های میدانی و مکانیزه انجام خواهد گرفت.

وی بر رعایت حقوق مردم و احترام به مودیان مالیاتی و حفظ منزلت ایشان یاد کرد و اظهار داشت: همکاران سازمان، کارکنانی ساعی، فرهیخته، آگاه و بصیر هستند و منزلت آنان باید حفظ شود تا به سمتی برویم که سازمانی کارا، چابک و مسئولیت پذیر داشته باشیم.

منبع:سازمان امور مالیاتی کشور
نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی دفن می‌شوند

آغاز پاک‌سازی دره لیر سیراف

ثبت نام 13هزار بوشهری برای مقرری بیکاری کرونا

انتصاب مشاور مدیر آموزش و پرورش بوشهر

ایجاد ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر

کارت هدیه های ۲۰۰ هزارتومانی بین مددجویان بهزیستی بوشهر توزیع شد

مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

اثرات کرونا بر بخش کشاورزی گناوه بررسی می‌شود

استقرار هیأت بازرسی در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر

فرماندار گناوه :ممنوعیت برپایی چادر در سواحل این شهرستان همچنان پابرجاست

سند تحول، زبان مشترک مدیران در آموزش و پرورش است

راه اندازی خدمات الکترونیکی در دادگستری استان بوشهر

نبود پزشک متخصص علت تعطیلی سونوگرافی بیمارستان دیر اعلام شد

بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری استان بوشهر از دادگستری بخش‌ بندر ریگ

افزایش صد درصدی مبتلایان به کرونا در بندر دیلم

آزادراه شیراز - بوشهر نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه پارس جنوبی

لزوم ثبت مواد معدنی بوشهر در سامانه کاداستر

اختصاص ۱۲ میلیارد ریال به دفع آب‌های سطحی مال قاید گناوه

۲۸۰ میلیاردریال برای اجرای طرح فاضلاب دیلم هزینه شد

جابه جایی کالا و بار براساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود

بیش از نوزده هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان بوشهر تولید شد

اجازه ی بازگشایی صنوف غذایی مجتمع تجاری گناوه داده شد

برگزاری 51 نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در بوشهربرگزار شد

توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین معلولان گناوه

خرید و فروش اینترنتی در بوشهر کمرنگ است

فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به طور موقت متوقف می‌شود

درخواست بیش از 100 فعال اجتماعی به استاندار بوشهر

محموله بزرگ سوخت قاچاق در آب‌های بوشهر کشف شد

بازار تجاری گناوه تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است

ناوگان حمل ونقل عمومی بوشهر همچنان بدون فعالیت است

هدایای متبرک آستان قدس رضوی در بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع شد

کنترل شیوع ویروس کرونا اولویت مردم بوشهر است

آغاز برداشت گندم در استان بوشهر

عدم فعالیت بازار تجاری گناوه ادامه دارد

چهارشنبه‌ سوری در بوشهر5 نفر مصدوم بر جای گذاشت

آغازعملیات ضدعفونی شهر بوشهر

مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر به ۹۰۰ هکتار رسید

تعطیلی مدارس علمیه استان بوشهر

از استقرار ایستگاه آزمایش کرونا در مبادی ورودی تا کاهش ساعت کار و یا تعطیلی دستگاه‌ها