کد خبر: ۸۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
رضا خیامیان" در نشستی خبری اظهار داشت: در روز کارگر هستیم و باید از کارگران تقدیر کرد چرا که در سالهای اخیر که تولیدکنندگان با مشکلات متعددی رو به رو بوده اند و بعضاً به دلیل تأخیر کارفرماها در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان، نتوانستند حقوق کارگران را به موقع پرداخت کنند، این کارگران بودند که با وجود اینکه دو یا 3 ماه حقوق خود را دریافت نکردند، باز هم دست از کار و تلاش مداوم در عرصه تولید کشور برنداشتند.
به گزارش بیداران،"رضا خیامیان" در نشستی خبری اظهار داشت: در روز کارگر هستیم و باید از کارگران تقدیر کرد چرا که در سالهای اخیر که تولیدکنندگان با مشکلات متعددی رو به رو بوده اند و بعضاً به دلیل تأخیر کارفرماها در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان، نتوانستند حقوق کارگران را به موقع پرداخت کنند، این کارگران بودند که با وجود اینکه دو یا 3 ماه حقوق خود را دریافت نکردند، باز هم دست از کار و تلاش مداوم در عرصه تولید کشور برنداشتند.

وی افزود: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با داشتن 700 عضو، بیشترین سهم را در تأمین تجهیزات صنعت نفت کشور بر به‌عهده دارد که از این 700 عضو قریب به 500 عضو در وندورلیست های وزارت نفت حضور دارند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه سازندگان تجهیزات نفتی با مشکلات عمومی کل صنایع کشور و مشکلات خاص خود دست به گریبانند، گفت: وقتی در مورد مشکلات عمومی سازندگان تجهیزات صنعت نفت از تمامی اعضا نظرخواهی کردیم، بیش از 98 درصد از اعضا مشکلات دارایی را به عنوان عمده ترین مشکل خود بیان کردند.

وی افزود: شاهد این مسئله هستیم که سازمان مالیاتی کشور حساب پالایشگاهها را مسدود کرده، وقتی حساب آنها مسدود می شود من تولیدکننده نمی توانم مطالباتم را از آنها وصل کنم و به تبع آن نیم توان پول نیروی انسانی خود را به موقع بپردازم.

خیامیان با بیان اینکه "سازمان مالیاتی به قطع خط تلفن و مسدودسازی حسابها برای وصول مالیات دست می زند"، گفت: باید سازمان امور مالیاتی و سازمانهای مربوطه در مباحث دارایی از ایجاد فشار به شرکت های تولیدکننده دست بردارند و در فضایی شفاف، راهکارهایی برای حل مشکلات تولیدکنندگلان دیده نشود.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" اذعان داشت: اگر فرمایشات و راهنمایی های مقام معظم رهبری در کشور به طور کامل توسط مسئولان اجرایی به اجرا در می آمد هیچ گروه صنفی و شرکت های فعال در عرصه تولید حرف و گلایه ای برای گفتن نداشتند، چرا که هر آنچه لازم است را مقام معظم رهبری در فرمایشات خود مورد تأکید و اشاره قرار می دهند اما مسئله اینجاست که راهنمایی های ایشان برای مسئولان اجرایی، به طور کامل در بدنه اجرایی کشور به عمل بدل نمی شود.

خیامیان با بیان اینکه "ما تولیدکنندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت ه هیچ وجه از نظر کیفی خودمان را پایین تر از تولیدکنندگان خارجی نمی دانیم"، گفت: در شرایط حال حاضر و با توجه به بازار پرظرفیتی که در منطقه وجود دارد به دنبال ایجاد همکاری های جدید و ایجاد شرکت های مشترک با شرکت های خارجی هستیم.

وی افزود:‌ در این زمینه اخیرا تفاهمنامه ای با انجمن نفت ایتالیا به امضا رسیده که سازندگان تجهیزات نفتی ایتالیا با سازندگان تجهیزات نفتی ایران مذاکراتی داشته باشند و ایجاد شرکت های مشترک را پیگیری کنیم.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تصریح کرد: در این خصوص، در نمایشگاه بین المللی نفت ایران، شرکت های ایتالیایی برای مذاکرات رو در رو با شرکت های سازنده تجهیزات صنعت نفت ایران به تهران خواهند آمد.

خیامیان با اشاره به اینکه "مقرر شده تا پایان برنامه ششم توسعه 200 میلیارد دلار در صنعت نفت ایران سرمایه گذاری شود"، گفت: این رقم بدین معنی است که حدود 120 میلیارد دلار بازار داخلی برای تأمین کالا و تجهیزات صنعت نفت وجود دارد؛ همچنین در عراق سرمایه گذاری 300 میلیارد دلاری در این کشور برنامه ریزی شده که آن هم به معنای این است که حدود 180 میلیارد دلار بازار تأمین کالا و تجهیزات در عراق وجود خواهد داشت که اگر ما 20 درصد آن را هم بتوانیم به خود اختصا دهیم رقم قابل توجهی می شود.

وی ادامه داد: در مجموع بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده که با توجه به گسترش سرمایه گذرای در کشورهایی چون آذربایجان، ترکمنستان  ... در 5 سال آینده می توانیم در بازار منطقه با ارزش 100 میلیارد دلار ورود و فعالیت کنیم.

خیامیان از تشکیل نخستین مرکز توسعه سرمایه گذاری و فناوری نفتی در جزیره کیش خبر داد و گفت: راه اندازی این مرکز پس از برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت ایران انجام خواهد شد.

وی افزود: به دنبال این هستیم که با همکاری شرکت های خارجی بازار منطقه را در دست بگیریم.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در خصوص سرنوشت بومی سازی 10 قلم کالای اساسی در صنعت نفت گفت: در این 10 قلم در مجموع 52 قرارداد به امضا رسید که فقط یک مورد اجرایی شد و عمده قراردادها درگیر مشکلات و بروکراسی ها شدند.

وی افزود: در سال جاری تلاش می کنیم این قراردادها به اجرا برسند و طبق آنچه شنیده ایم وزارت نفت قرار است 10 قلم جدید کالایی را برای برنامه ریزی در خصوص بومی سازی آنها اعلام کند.

خیامیان خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مطلوبی که کسب شده این است که موفق به ایجاد شورای عالی سیاست گذاری تجهیزات کشور شدیم که دومین جلسه این شورا در ماه گذشته با حضور وزیر صنعت برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی دفن می‌شوند

آغاز پاک‌سازی دره لیر سیراف

ثبت نام 13هزار بوشهری برای مقرری بیکاری کرونا

انتصاب مشاور مدیر آموزش و پرورش بوشهر

ایجاد ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر

کارت هدیه های ۲۰۰ هزارتومانی بین مددجویان بهزیستی بوشهر توزیع شد

مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

اثرات کرونا بر بخش کشاورزی گناوه بررسی می‌شود

استقرار هیأت بازرسی در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر

فرماندار گناوه :ممنوعیت برپایی چادر در سواحل این شهرستان همچنان پابرجاست

سند تحول، زبان مشترک مدیران در آموزش و پرورش است

راه اندازی خدمات الکترونیکی در دادگستری استان بوشهر

نبود پزشک متخصص علت تعطیلی سونوگرافی بیمارستان دیر اعلام شد

بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری استان بوشهر از دادگستری بخش‌ بندر ریگ

افزایش صد درصدی مبتلایان به کرونا در بندر دیلم

آزادراه شیراز - بوشهر نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه پارس جنوبی

لزوم ثبت مواد معدنی بوشهر در سامانه کاداستر

اختصاص ۱۲ میلیارد ریال به دفع آب‌های سطحی مال قاید گناوه

۲۸۰ میلیاردریال برای اجرای طرح فاضلاب دیلم هزینه شد

جابه جایی کالا و بار براساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود

بیش از نوزده هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان بوشهر تولید شد

اجازه ی بازگشایی صنوف غذایی مجتمع تجاری گناوه داده شد

برگزاری 51 نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در بوشهربرگزار شد

توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین معلولان گناوه

خرید و فروش اینترنتی در بوشهر کمرنگ است

فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به طور موقت متوقف می‌شود

درخواست بیش از 100 فعال اجتماعی به استاندار بوشهر

محموله بزرگ سوخت قاچاق در آب‌های بوشهر کشف شد

بازار تجاری گناوه تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است

ناوگان حمل ونقل عمومی بوشهر همچنان بدون فعالیت است

هدایای متبرک آستان قدس رضوی در بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع شد

کنترل شیوع ویروس کرونا اولویت مردم بوشهر است

آغاز برداشت گندم در استان بوشهر

عدم فعالیت بازار تجاری گناوه ادامه دارد

چهارشنبه‌ سوری در بوشهر5 نفر مصدوم بر جای گذاشت

آغازعملیات ضدعفونی شهر بوشهر

مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر به ۹۰۰ هکتار رسید

تعطیلی مدارس علمیه استان بوشهر

از استقرار ایستگاه آزمایش کرونا در مبادی ورودی تا کاهش ساعت کار و یا تعطیلی دستگاه‌ها