جز 10 دقیقه پرسپولیس کاملا سرتر از استقلال بود

به گزارش بیداران، رضا شاهرودی درباره دربی 81 اظهار داشت: «شاهد یک بازی خوب و جذاب از سوی ٢ تیم بودیم که فکر می‌کنم با وجود نتیجه مساوی مردم را راضی به منزل فرستاد. در ١٠ دقیقه اول بازی، توپ و میدان در اختیار استقلالی‌ها بود اما بعد از آن تقریبا در تمام دقایق بازی شاهد برتری پرسپولیس بودیم.»

 

وی ادامه داد: «شاگردان برانکو در همه جای زمین برتری عددی داشتند و در نیمه نخست ٢ موقعیت تک‌به‌تک را هم از دست دادند که اگر یکی از آنها گل می‌شد،‌ شاید جریان بازی تغییر می‌کرد. در نیمه دوم نیز به جز چند دقیقه اول که منجر به گل استقلال شد، باز هم پرسپولیس از حریفش کاملا سرتر بود. استقلال خیلی زود به دفاع مطلق پرداخت و این موضوع به سود پرسپولیس شد چون توانست خیلی راحت‌تر به کارهای هجومی خود بپردازد.»

 

شاهرودی افزود: «برانکو سریعا مهره‌های سرعتی خود را به زمین فرستاد و وقتی تراکم داخل محوطه جریمه استقلال را دید،‌ تصمیم گرفت از بازی مستقیم استفاده کند. همین اتفاق هم بعد از موقعیت‌های متعددی که پرسپولیس از دست داد، در دقیقه ٩٥ به گل تساوی منجر شد. پیروزی در این بازی حق پرسپولیس بود چون بازی بسیار روان‌تری را به نمایش گذاشت و‌ هافبک‌هایش نیز توانستند میانه میدان را از دست استقلال در بیاورند.»