اشتغال در عرصه منابع طبیعی استان بوشهر گسترش می یابد
سهیل مهاجری

به گزارش بیداران، سهیل مهاجری صبح چهارشنبه در جمع بهره برداران منابع طبیعی استان بوشهر اظهارداشت: هرساله شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب در راستای نیازهای کشور برای جهت دهی بهتر و بیشتر برای رفع مشکلات کشور بیان می شود که در صورت توجه به این شعارها کشور از مشکلات اساسی رهایی خواهد یافت.

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یک جهت دهی بزرگ اقتصادی است، افزود: چندین سال است که شعار سال دارای مضمون اقتصادی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و در کشور برنامه های مختلفی انجام شده است.

ایجاد اشتغال به ویژه در بین روستاییان

مهاجری در ادامه تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی، یعنی اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت های داخلی و این حمایت می تواند منجر به اتفاقات خوبی در کشور و رونق بخشی در حوزه اقتصاد شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر بیان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی منابع طبیعی فعالیت های مختلفی در راستای ایجاد اشتغال به ویژه در بین روستاییان و بهره برداران انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت اشتغالزایی در راستای حفاظت بهتر و بیشتر از منابع طبیعی انجام می شود، خاطر نشان کرد: در سال گذشته بالغ بر ۸۴ فعالیت شغلی توسط منابع طبیعی در استان بوشهر ایجاد و یا تثبیت شده است.

راه اندازی تعاونی ترسیب کربن

مهاجری عنوان کرد: همچنین در همین راستا به ۲۷۶ خانوار در استان تجهیزات پخت نان برای جایگزینی سوخت نیز توزیع شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از راه اندازی تعاونی ترسیب کربن با ۲۴۳ عضو خبر داد و عنوان کرد: تا کنون پنج پروژه با  مبلغی بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان به این تعاونی ها واگذار شده است.

وی بیان کرد: صندوق سرمایه نیز با پس انداز ۲۰۰ میلیون تومانی در همین راستا تشکیل شده و ۳۶۵ فقره وام نیز اعطاء شده است.

برگزاری دوره های مهارت آموزی

به نقل از مهر،مهاجری از برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه بهره برداران خبر داد و گفت: دوره های مختلف مهارت آموزی نیز بخش ها و روستاهای مختلف در سال گذشته برای ایجاد اشتغال خانگی توسط منابع طبیعی استان برگزار شده است که این برنامه ها در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان بوشهر با عنوان اینکه در فعالیت های این سازمان پیوست شعار سال قرار خواهد گرفت، گفت: امیدواریم با ترویج فرهنگ حمایت از کالای ایرانی امسال شاهد رونق اقتصادی و حل مشکلات معیشتی در جامعه باشیم.