درماندگی شورای شهر گناوه؛
توریستی ترین شهر استان بوشهر بدون شهردار/ مردم تا کی باید بلاتکلیف باشند؟!!

شورای شهر گناوه

به گزارش بیداران، شهر گناوه چند روز است از نداشتن شهردار رنج می برد. شهری که موجب شناساندن هر چه بهتر استان بوشهر شده و سالانه باعث رونق بی حد و حصر گردشگری و اقتصاد استانمان می شود بدلیل آشفتگی شورای شهر روزهای بدی را سپری می کند.

ماشاالله احمدی وقتی از استیضاح خود توسط شورای شهر مطلع شد از ترفند استعفا استفاده کرد، کاری که برای وی در شهرداری برازجان مسبوق به سابقه بود و شانه خالی کردن از پاسخگویی بهترین راهکار برای وی بود. کسی که شائبه بسیاری در خصوص هزینه کرد نزدیک به هشتاد میلیارد تومان اعتبار جذب شده برای شهر ایجاد کرده است.

انتخاب شهرداری فعال موضوعی است که نه تنها شهر بلکه مردم را دچار سردگمی کرده است و توقع می‌رود که مسئولان استانی هر چه سریعتر تدبیری بیاندیشند و با انتخاب شهردار حق شهروندی مردم گناوه را ادا کنند.

شهرداری یک سازمان اجتماعی است و شهردار حق مردم شهر را تأمین می‌کند اما گناوه همچنان بدون شهردار است و فرایند انتخاب شهردار این شهر به دلیل ناتوانی شورا مسکوت مانده و مردم هیچ تغییری را حس نمی کنند. شایسته نیست شهری که 80 میلیارد تومان اعتبار جذب کرده امروز در رکود مطلق به سر برد.

هرگونه تاخیر در انتخاب شهردار باعث فرصت‌سوزی از شهر می‌شود. شوراها باید مسائل و مشکلات شهر را از نزدیک رفع کنند نه اینکه بر سر یک موضوعی همچون انتخاب شهردار، درگیر بوده و به تفاهم نرسند.

تعطیلی شورای شهر بسیار بهتر از آن است که هزینه‌های اضافی بر مردم و دولت تحمیل شود و عده‌ای بی‌مسئولیت و ناآگاه درآنجا حضور داشته باشند و نتوانند بین افراد با تجربه و دارای سوابق کاری زیاد هنوز یک نفر را به عنوان شهردار انتخاب کنند.

کسی باید در سمت شهرداری گناوه منصوب شود که ضمن کارآمدی پاسخگوی نیازهای مردم باشد تا بتوانند مشکلات جامعه را برطرف کنند نه اینکه یک روز خانه فرهنگ گناوه را تخریب کند و روزی دیگر اِلمانِ مورد علاقه شاعر محبوب این شهر را. این دست رفتارها جز عقب گرد و ایجاد حاشیه هیچ چیزی برای گناوه به ارمغان نمی آورد.

انتظار مردم این است حوزه معاونت امور عمرانی استانداری و دستگاه های نظارتی ذیربط هر چه سریعتر ورود کرده و مسئله شهرداری گناوه را حل کنند تا بلاتکلیفی این شهر توریست پذیر مرتفع شود.