رئیس جمهور آمریکا؛
ادعای مجدد ترامپ: اگر ایران بخواهد مایلم کاری بکنم


به گزارش بیداران، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ بامداد امروز باز هم ادعاهایش برای کمک به ایران در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا را تکرار کرده و گفت: اگر آن‌ها[ایران] کمکی در این زمینه احتیاج دارند، من مایلم که کاری انجام دهم.[اما] اگر بخواهند، اگر درخواست کنند.

ترامپ که خود به خاطر کوتاهی‌هایش در مبارزه با کرونا در آمریکا، با انتقاد تند مردم و مسئولان ایالت‌های مختلف این کشور قرار گرفته مدعی شد که "آسیب کرونا در ایران زیاد بوده است و آمار رسمی به وضوح، آمار صحیح نیستند".

رئیس جمهور آمریکا همچنین مطرح کرد که مقامات ایران باید «باهوش باشند و با آمریکا به یک توافق برسند».

او همچنین در ادامه این ادعا را مطرح کرد که ایران ممکن است منتظر بماند و ببینند که آیا جو بایدن، رقیب انتخاباتی او برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا پیروز می‌شود یا نه تا «آمریکا را مال خودشان کنند».

ترامپ در این باره افزود: اگر او راه پیدا کند، کشوری برایتان نمی‌ماند.

ادعای رئیس جمهور آمریکا درباره آمادگی برای کمک به ایران در حالی مطرح می‌شود که تاکنون از عمل کردن به درخواست‌های بین‌المللی برای لغو یا کاهش تحریم‌های اقتصادی ایران به منظور بهبود وضعیت مبارزه با شیوع ویروس کرونا، خودداری کرده است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به ادعای کمک به ایران از سوی ترامپ که روز گذشته نیز آن را تکرار کرده بود، گفت: آقای ترامپ! ایران ظرف چند ماه آینده صادر کننده دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) خواهد بود. تنها کاری که شما باید بکنید این است دخالت در امور داخلی دیگر ملت ها بویژه ملت ما را متوقف کنید و باور کنید ما از "هیچ" سیاستمدار آمریکایی مشورت نمی پذیریم.