آب و هوا؛
ادامه فعالیت سامانه بارشی/بوشهر بارانی می شود

به گزارش بیداران،امیر سرکرده  داشت: تبریز، ارومیه و مراغه از شهر‌هایی هستند که بارش در آن‌ها گزارش شده است و البته پیش بینی می‌شود شهر‌ها و استان‌های بیشتری تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار گیرند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و تهران بارندگی داشته باشیم.
سرکرده افزود: در استان‌های ساحلی دریای خزر مثل گیلان، مازندران و گلستان و همین طور در نواحی جنوبی‌تر و مرکزی همچون کردستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، همدان، شمال فارس و شمال شرق خوزستان بارندگی خواهیم داشت.

وی گفت: امروز از میان استان‌های جنوبی کشور فقط در بوشهر بارندگی خواهیم داشت و در استان‌های خراسان جنوبی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان بارشی پیش بینی نمی‌شود.
سرکرده یادآور شد: هوای امروز پایتخت ابری است و بیشینه دمای هوا به ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید. پیش بینی می‌شود که بارش‌های امروز تهران به شکل رگبار پراکنده باشد.
وی اضافه کرد: آب‌های خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج به حدود ۲ تا ۳ متر می‌رسد.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: این سامانه بارشی به تدریج به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و فردا هموطنان ما در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و یزد باید منتظر بارش باشند.
کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود برای فردا و پس فردا در نواحی شمالی و شمال غرب کشور و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز حدود ۵ درجه کاهش دما داشته باشیم و از روز دوشنبه دما در قسمت شمال شرق کشور تا ۱۰ درجه سانتی گراد نیز کاهش می‌یابد، بنابراین در ارتفاعات البرز و شمال غرب کشور بارش برف دور از انتظار نخواهد بود.