استاندار بوشهر: پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید همچنان رعایت شود


به گزارش بیداران، عبدالکریم گراوند صبح امروز در آیین اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، ماه مبارک رمضان را ماه خودسازی و فرصتی مهم برای رسیدن به کمال دانست و اظهار داشت: پس از شیوع بیماری عالم‌گیر کرونا مردم استان بوشهر در عرصه‌های گوناگون برای مقابله با این ویروس همکاری همه جانبه‌ای کردند.

وی با اشاره به تعطیلی بازار شهرهای مختلف استان بوشهر به صورت خودجوش خاطر نشان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا  مردم در سطوح مختلف همکاری قابل توجهی در مقابله با این ویروس کردند به‌گونه‌ای که کسبه و بازار در شهرهای مختلف به صورت خودجوش، کرکره مغازها را پایین کشیدند تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.

استاندار بوشهر تولید مواد ضدعفونی،  ماسک، دستکش و رسیدگی به نیازمندان را از دیگر فعالیت مردم مومن و متدین استان بوشهر در عرصه مقابله با ویروس کرونا دانست و تصریح کرد: در عرصه رسیدگی به نیازمندان خدمات ویژه‌ای مردم نیکوکار و سخاوتمند و نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ارائه کردند که خدمات آنان درخور تحسین است.

گراوند با قدردانی از همکاری سپاه، بسیج، نهادهای انقلابی در اجرای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه خاطر نشان کرد: در اجرای این رزمایش خدمات مردم نیکوکار، سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان، آستان قدرس رضوی، کمیته امداد و دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی ستودنی است.

وی با بیان اینکه کمک‌های مومنانه سبب کاهش و تسکین آلام مردمی که در ویروس کرونا صدمه اقتصادی دیده‌اند شد تاکید کرد: آرامش مردم یکی از اولویت‌های مهم مسئولان است که در این راستا از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

وی ، توجه به حل مشکلات، آسیب دیدگان اقتصادی در عرصه کرونا را یک ضرورت دانست و گفت: رسیدگی به نیازمندان و آسیب دیدگان اقتصادی استان بوشهر در اولویت برنامه‌های مسئولان است.

استاندار بوشهر با تاکید بر ادامه همکاری مردم در مقابله با کرونا افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید همچنان در عرصه‌های مختلف وجود داشته باشد تا بتوان از بیماری کرونا در جامعه جلوگیری شود.

گراوند تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا را رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: هر چند استان بوشهر در این عرصه خوب و مطلوب عمل کرده ولی باید این همکاری‌ها ادامه داشته باشد تا همچنان این استان دارای کمترین بیماری کرونا باشد.