فرماندار بوشهر ؛
مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

به گزارش بیداران،عباس جمشیدی روز یکشنبه در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوشهر افزود: برای راه‌اندازی کمپ اعتیاد بانوان ارائه مشوق‌های لازم به صاحبان امتیاز موافقت اصولی در این زمینه و یا از ظرفیت‌های بهزیستی و سایر دستگاه‌ها در این ارتباط باید استفاده کرد زیرا رها کردن فردی که به اعتیاد دچار است آثار و معضلات اجتماعی دارد.

فرماندار بوشهر اضافه کرد: شهرستان بوشهر در زمینه سامان‌دهی معتادان متجاهر و برگزاری کلاس‌های آموزشی تابع سیاست‌های استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا است.

جمشیدی ادامه داد: دستگاه‌های مرتبط با کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان بوشهر موظف هستند تا ۲ هفته آینده برنامه‌های عملیاتی خود را ارائه کنند تا با بررسی‌های کارشناسانه و اصلاحات لازم به مرحله اجرا وارد شود.

وی با اشاره به فعالیت چهار شهرداری و ۱۷ دهیاری در شهرستان بوشهر افزود: در حوزه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر علاوه بر برنامه‌ریزی متناسب با اسناد بالادستی شورای هماهنگی استان و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور باید در سطح محلی و بومی نیز متناسب با شرایط برنامه‌ریزی شود.

جمشیدی گفت: کارشناسان باید برنامه‌ها را رصد و پیگیری کنند و برنامه‌های عملیاتی دستگاه‌ها کارشناسی و اصلاح و به مرحله اجرا برسد.

فرماندار بوشهر اضافه کرد: همچنین برای اوقات فراغت پیش رو با رعایت همه شرایط و مراقبت‌های پیشگیری از شیوع کرونا باید برنامه‌ریزی کرد.

جمشیدی گفت: تصمیم رئیس جمهوری در ستاد مبارزه با کرونا کشور برای تامین سلامت و نان مردم در کنار یکدیگر تصمیم درستی است و بسیاری از انتقادها در این زمینه منطقی نیست.