کد خبر: ۳۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
ورزشی؛
بیداران:سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: برای حضور در تیم ملی با اسمم بازی نشد و چندین نوبت از سوی مسئولان با من مذاکره شد.


به گزارش بیداران، امیر قلعه‌نویی در خصوص مطرح شدن اسامی مختلف برای هدایت تیم ملی و اینکه به نظر می‌رسد با نام او بازی شده اظهار داشت: البته علی دایی انسان و مربی بزرگی است اما من در مورد خودم صحبت می‌کنم. با اسم من بازی نشد ما چندین جلسه داشتیم، آقایان به اصفهان آمدند و مذاکرات حدود یک ماه و نیم طول کشید. من با جناب علی‌نژاد صحبت کردم. با هیأت مدیره و مدیران وقت سپاهان مانند آقای تابش، صحبت شد. اما به سپاهان تعهد داشتم و دغدغه‌ام این بود وگرنه با اسم من بازی نشد.

وی ادامه داد:‌مذاکرات یک ماه و نیم طول کشید حتی بهاروند و کشوری هم به اصفهان آمدند. در اصفهان هم جلساتی برگزار شد. شخص خود علی‌نژاد چندین بار با من صحبت کرد. منتها نسبت به تعهدی که داشتم گفتم رضایت مسئولین سپاهان شرط است. جناب عظیمیان مخالفت کرد و بعد هم آن بیانیه‌ را دادند اما من به عنوان سرباز وطن گفتم هر کمکی از دستم برآید انجام می دهم و مشکلی برای این کار نداشتم.

سرمربی سپاهان در مورد حضورش در تیم ملی در گفت و گو با رادیو جوان گفت: اولین باری که مربی تیم ملی شدم در بدترین شرایط تاریخ فوتبال ما بود. نتایج خوبی هم گرفتیم اما کم لطفی‌هایی شد. یکسری از آدم ها بازی هایی کردند چون با آمدن قلعه نویی منافعشان قطع می شد و آمدند آن پروژه دادگاه را در رسانه ملی راه انداختند. الان که شرایط بدی نیست من نسبت به  تیمم، مردم و هواداران تعهد داشتم و بعد از آن هم جناب عظیمیان وسپاهان بیانیه‌ای دادند که نشان می داد مخالف جدایی ام هستند.

سرمربی پیشین تیم ملی در خصوص اینکه آیا انتخاب اسکوچیچ با فکر انجام شده، گفت: در این چند سال این همه مدیر آمده آیا لیاقتشان بوده؟ چه آنهایی که از بیرون آمدند و چه کسانی که جایگاه‌های دیگری داشتند. در یک دوره مدیریتی 17 هزار مدیر عوض می‌شود. آقایان پستی گرفتند و 17 مدیر عوض کردند و این اتفاق در چندین سال افتاد. حالا اسکوچیچ تحصیل کرده است سابقه دارد و نتایج بدی هم در کارنامه نداشته است.

وی در مورد اینکه نام‌های مختلفی مانند استراماچونی، کالدرون و ... برای نشستن روی نیمکت تیم ملی مطرح شده، گفت:‌ یک بحث این است که چون فوتبال نیست باید این بازی‌ها اتفاق بیفتد، اما باید جوری رفتار کنیم شان و کرامت آدم‌ها را حفظ کنیم. الان هم مد شده هر کسی هر چه می‌خواهد می‌گوید تا جایگاهی پیدا کند. دیگر اخلاق مداری وجود ندارد. در همین فضای مجازی و فوتبال خودمان اتفاقاتی می‌افتد. بعضی‌ها اعتقاد دارند بدنامی بهتر از بی‌نامی است. پس مصاحبه‌ای کنیم که روی بورس باشیم.

قلعه‌نویی تصریح کرد: احترام آدم‌ها و کرامت آنها از همه چیز مهمتر است. اسکوچیچ آمده و هنوز بازی نکرده که او را قضاوت کنیم. در مملکت ما این مسائل زیاد است مثلا فردی که مدیرعامل می‌شود آیا لیاقتش این بوده، این همه آدم آمدند آیا لیاقتشان این بوده البته همه آنها به نیت خدمت آمده‌اند. می‌خواهم بگویم در کشور ما در این چند سال از این اتفاقات زیاد افتاده، چون فوتبال تریبون دارد. شما ببینید اسم رئیس فدراسیون بیشتر از اسم رئیس‌جمهور می‌آید. یکسری آدم‌ها در این تریبون غرق می‌شوند. مثلا فلان مدیر آمده و رفته 2 هزار مصاحبه کرده. آنها اگر قابلیت داشتند چرا در جایگاه خودشان موفق نشدند؟ 

وی با اشاره به مشکلات موجود در فوتبال ایران اظهار داشت: مشکل بالاتر از مدیریت است. ما سیستم و برنامه نداریم. اگر سیستم و برنامه داشته باشیم هر اتفاقی بیفتد 5 تا 10 درصد بالا و پایین می‌شود. در آلمان مگر یوآخیم لو قهرمان نشد؟ بعد از آن نتایج خوبی نگرفت اما چون سیستم و برنامه داشتند اتفاق خاصی نیفتاد. تا سیستم و برنامه نداشته باشیم و بر اساس چشم اندازمان آدم‌ها را نچینیم موفق نمی‌شویم. مثلا رئیس تربیت بدنی می‌آمد، انتخابات انجام می شد فلان کسی که نزدیک رئیس جمهور بود در فلان جا رای نمی‌آورد می‌گفتند بیا مدیر سازمان تربیت بدنی بشو. 

سرمربی سپاهان با اشاره به اسکوچیچ ادامه داد: باید به اسکوچیچ وقت بدهیم و بگذاریم کار کند حالا که انتخاب شده باید به او کمک کنیم. من این را به عنوان کسی که کاندیدای اصلی تیم ملی بودم، می‌گویم اما به خاطر تعهدی که داشتم گفتم نه. همه باید به خاطر ایران کمک کنیم. من در زمان کی‌روش هم گفتم باید او را به خاطر ایران دوست داشته باشیم. الان هم می‌گویم باید به خاطر ایران از اسکوچیچ حمایت کنیم. شما منچستر بعد از  فرگوسن را ببینید مگر شرایط ایده‌ال داشت؟ مورینیو آمد و بازیکنان گرانقیمت خریدند. باید به اسکوچیچ وقت بدهیم. ما تیم خوب و بازیکنان خوبی داریم. من به علی‌نژاد و بهاروند هم گفتم باید تیم ملی را یک تیم ملی کنیم، الان چند تیم ملی داریم. اگر بازیکن و مدیر جایگاهشان را بدانند می‌توانیم به راحتی صعود کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

تکمیل دومین خط لوله صادرات میعانات گازی

رضایی نماینده ایران در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی شد

جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی دفن می‌شوند

آغاز پاک‌سازی دره لیر سیراف

ثبت نام 13هزار بوشهری برای مقرری بیکاری کرونا

انتصاب مشاور مدیر آموزش و پرورش بوشهر

ایجاد ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر

کارت هدیه های ۲۰۰ هزارتومانی بین مددجویان بهزیستی بوشهر توزیع شد

مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

اثرات کرونا بر بخش کشاورزی گناوه بررسی می‌شود

استقرار هیأت بازرسی در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر

فرماندار گناوه :ممنوعیت برپایی چادر در سواحل این شهرستان همچنان پابرجاست

سند تحول، زبان مشترک مدیران در آموزش و پرورش است

راه اندازی خدمات الکترونیکی در دادگستری استان بوشهر

نبود پزشک متخصص علت تعطیلی سونوگرافی بیمارستان دیر اعلام شد

بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری استان بوشهر از دادگستری بخش‌ بندر ریگ

افزایش صد درصدی مبتلایان به کرونا در بندر دیلم

آزادراه شیراز - بوشهر نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه پارس جنوبی

لزوم ثبت مواد معدنی بوشهر در سامانه کاداستر

اختصاص ۱۲ میلیارد ریال به دفع آب‌های سطحی مال قاید گناوه

۲۸۰ میلیاردریال برای اجرای طرح فاضلاب دیلم هزینه شد

جابه جایی کالا و بار براساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود

بیش از نوزده هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان بوشهر تولید شد

اجازه ی بازگشایی صنوف غذایی مجتمع تجاری گناوه داده شد

برگزاری 51 نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در بوشهربرگزار شد

توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین معلولان گناوه

خرید و فروش اینترنتی در بوشهر کمرنگ است

فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به طور موقت متوقف می‌شود

درخواست بیش از 100 فعال اجتماعی به استاندار بوشهر

محموله بزرگ سوخت قاچاق در آب‌های بوشهر کشف شد

بازار تجاری گناوه تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است

ناوگان حمل ونقل عمومی بوشهر همچنان بدون فعالیت است

هدایای متبرک آستان قدس رضوی در بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع شد

کنترل شیوع ویروس کرونا اولویت مردم بوشهر است

آغاز برداشت گندم در استان بوشهر

عدم فعالیت بازار تجاری گناوه ادامه دارد

چهارشنبه‌ سوری در بوشهر5 نفر مصدوم بر جای گذاشت

آغازعملیات ضدعفونی شهر بوشهر

مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر به ۹۰۰ هکتار رسید