کد خبر: ۳۶۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
واکاوی مشکلات بوشهر از زبان نمایندگان مردم؛
بیداران:اگرچه مسئولان استان بوشهر از موفقیت‌های دولتمردان در خصوص کاهش نرخ بیکاری و به کمتر از ۱۰ درصد خب می دهند اما از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که بهمن ماه سال گذشته به این استان سفر کرد و اعلام کرد «وجود چهره خشن فقر و بیکاری در کنار تأسیسات عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه پذیرفتنی نیست و تقاضای مردم عسلویه برای اشتغال به‌حق است» می توان به نخستین خواسته مردم این استان پی برد.

به گزارش بیداران،نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی برطرف کردن مشکلات بی‌آبی و بیکاری را از اولویت‌های استان بوشهر می‌داند و می‌گوید: اگر به این ۲ مشکل رسیدگی شود برخی از مسائل استان بوشهر هم برطرف می‌شود.

ابراهیم رضایی بابیان اینکه استان بوشهر ازلحاظ منابع آبی در مضیقه است اظهار می کند: فلسفه مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی حل مشکلات مردم، برداشتن باری از دوش مردم  و تحقق خواسته‌های آنان است.

وی بیان می کند: دو اولویت و مسئله اصلی در شهرستان دشتستان و استان بوشهر بی‌آبی و بیکاری جوانان است که برطرف کردن این دو موضوع موردتوجه ویژه باید قرار بگیرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که اگر مسئله آب آشامیدنی و کشاورزی در دشتستان و استان بوشهر برطرف شود بدون شک در حل مشکل بیکاری اثرگذار است می افزاید: در این راستا افزایش منابع آب و استفاده بهینه از این منابع، مکانیزه شدن و مجهز شدن به فناوری‌های نوین کمک می‌کند که فرصت‌های اشتغال‌زایی لازم در حوزه استراتژیک کشاورزی فراهم شود.

باید به مردم کمک کرد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است: با توجه به اینکه مهم‌ترین راهبرد دشمن در برهه کنونی ایجاد اختلاف بین مردم و حاکمیت است باید در رفع مشکلات زندگی مردم به‌صورت جهادی گام‌های محکم برداریم تا دشمنان نتوانند به امیال پلید خود نائل شوند.

دو اولویت و مسئله اصلی در شهرستان دشتستان و استان بوشهر بی‌آبی و بیکاری جوانان است که برطرف کردن این دو موضوع موردتوجه ویژه باید قرار بگیرد

عبدالکریم جمیری با اشاره به اینکه این ضرورت‌ها با رویکرد شرایط ویژه انجام می‌شود خاطرنشان می کند: شرایط کنونی کشور به‌گونه‌ای است که تحریم‌های ظالمانه آمریکا که اعمال کرده مردم و نظام اسلامی را زیر فشار سخت اقتصادی قرار داده است.

بیکاری در زمره شرایط ویژه

نماینده منتخب مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس یازدهم مشکل بیکاری به‌ویژه در بین قشر جوان تحصیل‌کرده را یکی دیگر از شرایط ویژه کشور دانسته و تصریح می کند: آنچه می‌تواند پاسخگوی حل مشکل آزاردهنده بیکاری و اقتصادی کشور باشد توجه به تولید و جهش در آن است چراکه جهش در تولید تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند.

جمیری با تأکید بر عملیاتی شدن جهش تولید بیان می کند: جهش تولید تنها به نام و شعارهای تبلیغاتی  آن نباید بسنده کرد بلکه کارهای اساسی و عملیاتی شدن آن باید موردتوجه ویژه باید قرار بگیرد.

وی، با تأکید بر برنامه‌ریزی دولت برای تحقق جهش تولید خاطرنشان می کند: در راستای تحقق جهش تولید، برنامه‌ریزی دولت برای هدایت نقدینگی به سمت تولید در کالاهای اساسی امری مهم و ضروری است.

نماینده منتخب مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس یازدهم یادآور می شود: در این راستا دولت باید با مشاوره و هماهنگی کسانیکه دارای سرمایه و تمکن مالی هستند زمینه حل مشکلات اقتصادی، کنترل تورم و جهش تولید را فراهم کند.

حمایت از تولید

جمیری حمایت ویژه همه‌جانبه دولت از سرمایه‌گذاری در عرصه تولید و صنعت را یک ضرورت دانسته و تأکید می کند: جهش تولید با  برنامه‌ریزی و حمایت دولت مشکلات اقتصادی کشور ازجمله اشتغال جوانان را برطرف می‌کند.

وی، با اشاره به اقدام مهم و صحیح رئیس قوه قضاییه در حمایت از تولید خاطرنشان می کند:  رئیس قوه قضاییه  در بخشنامه‌ای تأکید کرده است که اقدامات قضایی نباید سبب توقف تولید و اخلال درروند تولید و اشتغال شود.

نماینده منتخب مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس یازدهم با اشاره به این موضوع که بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه،  مدیران بخش تولید اگر مورد بازخواست قرار می‌گیرند و با احضار آن‌ها نباید به تولید ضربه وارد و سبب بازدارندگی در تولید شود می افزاید: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های کشاورزی، آبزی‌پروری، صنعت، صنایع تکمیلی نفت، گاز و پتروشیمی است که در این عرصه‌ها باید زیرساخت‌ها فراهم میشود.

منبع:قدس آنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر:
ویژه های استان بوشهر

تکمیل دومین خط لوله صادرات میعانات گازی

رضایی نماینده ایران در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی شد

جان باختگان کرونا در بوشهر طبق پروتکل‌های بهداشتی دفن می‌شوند

آغاز پاک‌سازی دره لیر سیراف

ثبت نام 13هزار بوشهری برای مقرری بیکاری کرونا

انتصاب مشاور مدیر آموزش و پرورش بوشهر

ایجاد ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر

کارت هدیه های ۲۰۰ هزارتومانی بین مددجویان بهزیستی بوشهر توزیع شد

مقدمات بازگشایی کمپ ترک اعتیاد بانوان فراهم شود

اثرات کرونا بر بخش کشاورزی گناوه بررسی می‌شود

استقرار هیأت بازرسی در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر

فرماندار گناوه :ممنوعیت برپایی چادر در سواحل این شهرستان همچنان پابرجاست

سند تحول، زبان مشترک مدیران در آموزش و پرورش است

راه اندازی خدمات الکترونیکی در دادگستری استان بوشهر

نبود پزشک متخصص علت تعطیلی سونوگرافی بیمارستان دیر اعلام شد

بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری استان بوشهر از دادگستری بخش‌ بندر ریگ

افزایش صد درصدی مبتلایان به کرونا در بندر دیلم

آزادراه شیراز - بوشهر نیازمند ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

راه‌اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه پارس جنوبی

لزوم ثبت مواد معدنی بوشهر در سامانه کاداستر

اختصاص ۱۲ میلیارد ریال به دفع آب‌های سطحی مال قاید گناوه

۲۸۰ میلیاردریال برای اجرای طرح فاضلاب دیلم هزینه شد

جابه جایی کالا و بار براساس رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام میشود

بیش از نوزده هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی تربیتی استان بوشهر تولید شد

اجازه ی بازگشایی صنوف غذایی مجتمع تجاری گناوه داده شد

برگزاری 51 نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در بوشهربرگزار شد

توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین معلولان گناوه

خرید و فروش اینترنتی در بوشهر کمرنگ است

فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به طور موقت متوقف می‌شود

درخواست بیش از 100 فعال اجتماعی به استاندار بوشهر

محموله بزرگ سوخت قاچاق در آب‌های بوشهر کشف شد

بازار تجاری گناوه تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل است

ناوگان حمل ونقل عمومی بوشهر همچنان بدون فعالیت است

هدایای متبرک آستان قدس رضوی در بیمارستان‌های استان بوشهر توزیع شد

کنترل شیوع ویروس کرونا اولویت مردم بوشهر است

آغاز برداشت گندم در استان بوشهر

عدم فعالیت بازار تجاری گناوه ادامه دارد

چهارشنبه‌ سوری در بوشهر5 نفر مصدوم بر جای گذاشت

آغازعملیات ضدعفونی شهر بوشهر

مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر به ۹۰۰ هکتار رسید