معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
ویروس کرونا با کسی تعارف ندارد


به گزارش بیداران،دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان روز شنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی افزود: با وجود همه تلاش‌ها و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته در مورد ویروس کرونا اما نگرش و عملکردی که از برخی افراد جامعه می‌بینیم غیر از چیزی است که ما انتظار داریم زیرا برخی مردم رعایت نمی‌کنند و آنان را کنار ساحل می‌بینیم که ورزش و تفریح می‌کنند و برخی مغازه‌ها نیز اصول و پروتکل‌های بهداشتی را  رعایت نمی‌کنند.
وی اضافه کرد: در استان بوشهر ۴۵ هزار واحد صنفی وجود دارد این درحالی است که بازرسان بهداشتی ۲۰۰ نفر و با احتساب بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت این شمار به ۵۰۰ نفر می‌رسند که توان نظارت بر همه این واحدها وجود ندارد و در کنار این بازرسان باید مردم خود با تغییر رفتار در کنار ما باشند و کمک کنند.
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید براینکه ما باید بدانیم با ویروس کرونا چگونه برخورد کنیم و رفتار تک تک ما موثر است گفت: در این شرایط عده‌ای از دوستان با ساختن کلیپ و از طریق کانال‌های اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی در جامعه تردیدها و بی‌اعتمادی ایجاد می‌کنند.
خواجه‌ئیان اضافه کرد: هر طرحی از جمله طرح فاصله‌گذاری هوشمند خوب یا بد قابل نقد است اما برخی‌ها در این شرایط با استفاده از هر راهی تلاش می‌کنند علامت سوال روی همه چیز می‌گذارند و یکی از این موارد این است که دانشگاه علوم پزشکی دارد مخفی کاری می‌کند ایجاد بی اعتمادی نسبت به دستگاهی که قرار است تغییر رفتار را به مردم آموزش بدهد درست نیست.
وی با تاکید براینکه ما حاضر هستیم هرآنچه که می‌دانیم و بلد هستیم را  ارائه و به سوال این افراد پاسخ دهیم گفت: ایجاد بی اعتمادی نسبت به دانشگاه علوم پزشکی و از آن طرف تلقین این مساله به جامعه که نه خبری نیست که شامل عادی سازی می‌شود هر دو صحیح نیست و به ضرر جامعه تمام می‌شود.
خواجه‌ئیان ادامه داد: بیماری کرونا را جدی بگیرید چون با کسی تعارف ندارد و همه ما سوار بر یک قایق هستیم و در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی همه در معرض خطر قرار داریم.
وی تاکید کرد: طرح فاصله‌گذاری هوشمند تنها با تغییر رفتار به نتیجه می‌رسد و در این شرایط باید این سختی را تحمل کرد و تنها برای تامین ملزومات ضروری زندگی از خانه خارج شویم و برای خود خط کشی‌هایی را لحاظ کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید براینکه بیماری کرونا در حال انتقال است گفت: رسانه‌ها شفاف سازی و اعتماد مردم را جلب کنند و جامعه را نسبت به تغییر رفتار در مقابل این ویروس خطرناک تشویق کنند.