پایان عملیات اسیدکاری؛
طول دوره تولید پایدار از سکوی شماره ۸ پارس جنوبی افزایش یافت


به گزارش بیداران، به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علی اکبر ماجد با اشاره به فعالیت های در دست انجام به منظور دستیابی به اهداف برنامه نگهداشت تولید از میدان گازی پارس جنوبی، گفت: عملیات اجرایی مشبک کاری لایه K۱ در یک حلقه چاه و اسیدکاری گسترده شش حلقه از چاه‌های سکوی SPD۸، دهم مردادماه امسال به پایان رسید و با اجرای موفقیت‌آمیز این عملیات، دوره تولید پایدار از این سکو به میزان دو سال افزایش یافت.

ماجد با بیان اینکه عملیات اسیدکاری موقعیت این سکو در دومرحله از نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه نخست امسال به مدت پنج ماه پیگیری و اجرا شد، گفت: این عملیات، از سوی مدیریت مهندسی نفت و گاز با همکاری معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس و با استفاده از خدمات پیمانکاران توانمند داخلی به پایان رسید.

وی افزود: باتوجه به نتایج به دست آمده از عملیات اسیدکاری در چاه های حفره باز، برنامه ریزی لازم برای انجام عملیات مشابه در برخی از چاه های دو سکوی دیگر فازهای شش تا هشت پارس جنوبی انجام خواهد شد.

عملیات مشبک کاری لایه K۱ و اسیدکاری گسترده ۱۲ حلقه چاه در سکوی تولیدی فاز چهار پارس جنوبی نیز پیش از این در حد فاصل اسفندماه سال ۱۳۹۷ تا مرداد ماه سال ۱۳۹۸ با موفقیت تکمیل و دوره تولید پایدار از سکوی SPD۵ به مدت ۲۴ ماه افزایش یافته بود.