کاهش ۸ درجه ای دما در ۵ استان از جمله بوشهر

به گزارش بیداران، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران و فردا در آذربایجان غربی، گیلان، شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد و رعدوبرق پیش بینی شده است.

طی چهار روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، مناطقی از هرمزگان، جنوب کرمان، شرق فارس و شرق بوشهر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی در شمال استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

طی 5 روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور همچنان تداوم خواهد داشت و باعث رخداد گردوخاک به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و مناطقی از خراسان جنوبی خواهد شد. روزهای پنجشنبه و جمعه توفان گردوخاک در منطقه زابل دور از انتظار نیست. همچنین طی سه روز آینده سرعت باد در جنوب سمنان، قم، شمال اصفهان و جنوب تهران در ساعات بعدازظهر افزایش می یابد و احتمال غبار محلی در این استان ها وجود دارد.

امروز خلیج فارس و از فردا تا شنبه آینده بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است، ضمن این که از امروز تا یکشنبه آینده دریای خزر مواج پیش بینی شده است. از جمعه تا اواخر هفته آینده کاهش نسبی دما 5 تا 8 درجه ای در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچنین طی اطلاعیه ای از افزایش ارتفاع امواج دریای خزر به یک تا 2 متر طی امروز و فردا خبر داده و اثر این مخاطره را پاره شدن تورهای صیادی، آسیب دیدن قفس های صیادی، احتمال خسارت به قایق های کوچک و شناور های سبک اعلام کرده است.

این سازمان با توصیه نسبت به اعمال محدودیت در تردد قایق های سبک و تفریحی و ممانعت از شنا کردن بر محدود کردن فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل تاکید کرده است.منبع:تسنیم